FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde Türkiye’nin olası rakipleri belli oldu

31 Ağustos Salı günü gerçekleştirilecek olan FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kura çekiminde Türkiye’nin olası rakipleri belli oldu.

İsviçre’deki Patrick Baumann Basketbol Evi’nde gerçekleşecek olan FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kura çekimi, yarın (31 Ağustos) Türkiye saatiyle 13.00’te başlayacak ve FIBA’nın resmi YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak.

Türkiye’nin de mücadele edeceği FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde 32 milli takım 12 yer için yarışacak. Sekiz torbaya ayırılan 32 ülke, kura çekimiyle dörderli sekiz gruba ayrılacak. Kuraya üçüncü torbadan katılacak olan Türkiye, ikinci (İtalya, Litvanya, Yunanistan, Almanya), altıncı (Büyük Britanya, İsrail, Bosna Hersek, Hollanda) ve yedinci (İzlanda, Estonya, Bulgaristan, Belarus) torbadan gelen üç rakip ile eşleşecek.

Ardından gruplarını ilk üç sırada tamamlayan ülkeler, galibiyetlerini taşıyarak diğer gruptan gelecek üç ülke ile ayrı bir gruba yerleşecek. Altılı gruptaki en iyi üç takım, Dünya Kupası biletini cebine koyacak.

FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kura çekimindeki torbalar:

  1. Torba: İspanya, Slovenya, Fransa, Sırbistan
  2. Torba: İtalya, Litvanya, Yunanistan, Almanya
  3. Torba: Çekya, Polonya, Rusya, Türkiye
  4. Torba: Hırvatistan, Karadağ, Letonya, Ukrayna
  5. Torba: Finlandiya, Gürcistan, Belçika, Macaristan
  6. Torba: Büyük Britanya, İsrail, Bosna Hersek, Hollanda
  7. Torba: İzlanda, Estonya, Bulgaristan, Belarus
  8. Torba: Kuzey Makedonya, İsveç, Portekiz, Slovakya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Türkiye’nin elemelerdeki rakipleri, transfer gündemi, sıra dışı haberler | Günün haberleri (31.08.21)

#12DevAdam'ın Dünya Kupası Elemeleri'ndeki rakipleri belli oldu #12DevAdam'ın Dünya Kupası Elemeleri'ndeki rakipleri belli oldu #FIBAWC - https://t.co/UXWbIOok8E — TrendBasket (@TrendBasket) August 31, 2021 Milli takım cephesinden açıklamalar Muratcan...

FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde Türkiye’nin rakipleri bugün belli oluyor

Türkiye’nin de mücadele edeceği FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kura çekimi bugün saat 13.00'te başlayacak. İsviçre’deki Patrick Baumann Basketbol Evi’nde gerçekleşecek olan FIBA 2023 Dünya...