Fenerbahçe, ezeli rakibini yine geçti! | Bilyoner.com KBL’de günün sonuçları

Bilyoner.com KBL’de günün beklenen karşılaşmasında Fenerbahçe, Galatasaray’ı konuk etti. Ezeli rakipler en son hafta içi Euroleague Kadınlar’da karşı karşıya gelirken galip ayrılan taraf Fenerbahçe olmuştu. Bugün ise çok zorlu bir mücadeleye imza atılırken sonucunda yüzü gülen ekip yeniden Fenerbahçe oldu.

İlk beşte parkede ev sahibi ekip adına Birsel Vardarlı, Jantel Lavender, Marissa Coleman, Alexandria Quigley ve Anastasiya Verameyenka yer alırken konuk ekip Galatasaray adına da Işıl Alben, Jewell Loyd, Jelena Dubljevic, Ann Wauters ve Nevriye Yılmaz yer aldı.

Karşılaşmaya ev sahibi ekip Fenerbahçe hücumda Alexandria Quigley ve Jantel Lavender ile oldukça aktif başlarken Galatasaray’ın akan hücumu durduramaması maçın başında farkın sekize kadar çıkmasına neden oldu. (14-6)

Açılan farkla çözümü molada arayan sarı kırmızılılar, mola dönüşüne Jewell Loyd önderliğinde bulduğu sayılarla başladı. Hücumda çözüm üreten konuk ekip,  savunmada yeterli performansı gösteremeyince Fenerbahçe’yi durduramadı ve ilk çeyreği 23-14 geride tamamladı.

Maçın ikinci on dakikalık bölümünde, ilk çeyrek sonundaki iyi oyununu devam ettiren Jewell Loyd ve yanında Ann Wauters ile hücumda kararlı başlayan Ekrem Memnun’un ekibini izledik. Çeyrek başında gelen bu etkileyici performans ise ev sahibi ekibi molaya götürdü. Moladan Tuğçe Canıtez ile dönen sarı lacivertliler, tıkanan hücumlarına çeşitlilik katarak ilk çeyrekte açtıkları farkı yeniden yakaladılar. Yüksek tempoda ve dengede geçen bir skorla sonuçlanan bu çeyreği de George Dikeoulakos’ın ekibi 43-34 önde tamamladı.

Fenerbahçe Basketbol (@FBBasketbol)
Fenerbahçe Basketbol (@FBBasketbol)

Soyunma odasından dokuz sayılık bir farkla dönen Fenerbahçe çeyreğe, Jantel Lavender üzerinden oynanan ikili oyunla başlarken sonrasında gelen Kaptan Birsel Vardarlı’nın üçlüğüyle farkı bir anda on dörde kadar çıkardı. (48-34)

Çift hanelere çıkan fark da Galatasaray’ı erken bir mola almaya sürükledi. Mola dönüşünde ise Bahar Çağlar’ın basket-faulu ve ardından gelen sayılarla farkı beşe kadar indirirken konuk ekip, mola işe yaramış gözüküyordu. Bu performansla Galatasaray rüzgarı arkasına almışken farkı tek sayıya kadar indirmesi Fenerbahçe’de tehlike çanlarını harekete geçirdi.(52-51) Çeyreğin sonlarında biraz olsun toplarlanan Fenerbahçe, bu periyodu da 55-51 önde tamamladı.

Son çeyreğe sarı kırmızılıların moralinin epey yerinde başlaması, ilk hücumda aldıkları basket-faulle farkı tekrardan tek sayıya indirmelerini sağladı. İkinci çeyreğin ortalarından bu yana dağınık bir performans sergileyen ve parkeden kaybolan Fenerbahçe ise bu kritik durumda hata yapmadı ve müthiş bir 11-0’lık seriyle ezeli rakibine cevap verdi.  Ara ara ritminden kopsa da maçın sonuna çift haneli farkla giren ev sahibi ekip, bu zorlu karşılaşmada hata yapmadı. Sarı kırmızıların çok önemli geri dönüşüne, aynı şekilde karşılık veren sarı lacivertliler karşılaşmadan 75-62 galip ayrıldı.

Galatasaray Basket (@GSBasketbol)
Galatasaray Basket (@GSBasketbol)

Salon

Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu

Bireysel istatistikler

tbf.org.tr
tbf.org.tr
tbf.org.tr
tbf.org.tr
Geri1 of 2

Fenerbahçe 75-62 Galatasaray

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler