Fenerbahçe altyapısından U16’da büyük başarı! | #U16

Fenerbahçe altyapısında mevcut bulunan iki U16 ekibi (Fenerbahçe ve Selimye), İstanbul Yıldız Erkekler Ligi’nde dört ve beşinci sıraları alarak 17-22 Mayıs tarihlerinde Bursa şehrinde düzenlenecek Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandılar.

FenerU16A 

Fenerbahçe Yıldız A Takımı sezona Lütfi Ahmetoğlu yönetiminde başladı. İstanbul Yıldız Erkekler Süper Ligi B Grubu’nda on bir galibiyet ve üç yenilgi alarak grubu ikinci sırada tamamlayarak Final Grubu’na yükseldi. Kadrosunda değerli 2000 doğumlu oyuncularının yanı sıra U15 Milli Takımı kadrosunda da bulunan üç tane 2001 doğumlu oyuncunun da bulunduğu Fenerbahçe Yıldız A Takımı gelecek vaat eden potansiyelleri ile ligin önemli ekiplerinden birisi olarak Final Grubu’nda da on bir galibiyet ve yedi yenilgi ile Akreditasyon Grubu’na kaldı. Burada yenilgi yüzü görmeden İstanbul dördüncüsü olan ekip Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Selimiye

Fenerbahçe Yıldız B Takımı olarak sezona Ozan Havuzlu yönetiminde başlayan Selimiye ise Fenerbahçe gibi İstanbul Yıldız Erkekler Süper Ligi B Grubu’nda mücadele ederek sezona başladı. Bu grupta sekiz galibiyet ve altı yenilgi ile Final Grubu’na yükselen ekip, Final Grubu’nda Fenerbahçe ile eşit galibiyet ve yenilgi sayılarını alarak Akreditasyon Grubu’na kaldı. Bu grupta da tek yenilgisini Fenerbahçe’den alan Selimiye Bursa’daki şampiyonaya katılma hakkı elde etti. Kadrosunda 2001 doğumlu oyuncuların yanında aralarında U16 Milli Takım forması giyen ve önemli potansiyel barındıran oyuncuların da olduğu 2000 doğumlu bir grubu harmanlayan Selimiye İstanbul beşincisi olarak başarılı bir İstanbul Ligi sezonu geçirdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler