Pınar Karşıyaka’dan alkışlanacak etkinlik!

Spor Toto Basketbol Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka takımlara örnek olacak ve alkışlanacak davranışlara imza atmaya devam ediyor.

Dünyanın dört bir yanında omurilik felcine yönelik araştırmaları desteklemek amacıyla “Wings for Life World Run” adıyla düzenlenen ve 33 ülkeden katılımcıların 34 farklı lokasyonda yarıştığı yarışmanın üçüncüsü yapıldı.

Bu yarışmanın Türkiye ayağı İzmir’de yapılırken Karşıyaka kulübü, Pınar Karşıyaka One Team olarak yerlerini aldı.

“Wings for Life World Run” koşusuna 10 tekerlekli sandalyeli bireyi ve onlarla birlikte koşan 10 gönüllü koşucunun yanı sıra proje dahilinde Ekim ayından itibaren için eğitmen Mert Onaran önderliğinde her
geçen antrenmanda artan katılımcılarla birlikte koşucular Wings For Life World Run’a hazırlandı.

Koşuda Anadolu Otizm Vakfı, İzmir Down Sendromu Derneği, Kalbimizin Ritmi Dans Ekibi, Mutluluğun Adresi, Gönüllü Palyaçolar ve Karşıyaka Tekerlekli Sandalyeli Basketbol Takımı ile bir araya gelerek tek bir takımda Wings For Life’da yerini alan Karşıyaka koşuya 364 kişi ile katılırken Türkiye’nin 2. Dünya’nın en büyük 6. koşu ekibi olmayı başardı.

Pınar Karşıyaka’da Okan Aracagök 28.51km. ile Erkekler Tekerlekli Sandalye Şampiyonu, Gökmen Aras 40km. ile Türkiye sıralamasında ilk 10’da tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler