Facundo Campazzo: “Verilecek olan şansı bekliyorum” #NBA

NBA ekiplerinden Denver Nuggets’ın formasını giyen Facundo Campazzo, düşen rotasyon süreleri hakkında konuştu.

Dün gece Memphis Grizzlies’ı mağlup ederek play-off biletini cebine koyan Denver Nuggets’ta işler yolunda gidiyor. Ancak Nuggets forması giyen Facundo Campazzo için aynı şeyleri söylemek kolay değil. EuroLeague’in en elit oyun kurucularından birisi olarak NBA‘e adım atan Campazzo, okyanus ötesinde istediği süreleri bulmakta zorluk çekiyor.

Görünen o ki Facundo Campazzo da bu durumdan rahatsızlık duyuyor. “La Nacion” isimli yerel bir gazetede yazısı yayımlanan Campazzo, rotasyonda aldığı sürelerden memnun olmadığını dile getirdi:

“Rotasyon dışında kalmış olmak benim için tabii ki güzel bir şey değil. Ancak bunu bir öğrenme süreci gibi görüyorum. Oynamak ve rekabet etmek istediğimi reddetmesem de durum bu. Verilecek olan şansı bekliyorum.”

“Oynamak için bende bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Sıkı çalışmalı ve oyunumu geliştirmek için detaylara dikkat etmeliyim.”

Denver Nuggets kadrosundaki çeşitli sakatlıklar sebebiyle sezonun büyük bölümünü 20 dakika civarında bir ortalamayla oynayan Campazzo, son dönemde rotasyonun tamamen dışında kaldı. Arjantinli oyuncu da kendisine verilen şanslar hakkında özeleştiri yapmaktan imtina etmedi:

“Bana bazı fırsatlar verildi. Bunların bazılarını çok iyi, bazılarını iyi, bazılarını kötü, bazılarını ise çok kötü değerlendirdim. Bu yüzden kendimi beni oynatma ya da oynatmama kararı almakla yükümlü kişilerin yerine koyuyorum. Onların yerinde olsam ben ne yapardım diye düşünüyorum. Bu düşünce şekli benim şu an içinde bulunduğum durumu daha iyi anlamamı sağlıyor.”

Campazzo oynamamasının kendisine hissettirdikleriyle alakalı da samimi itiraflarda bulundu:

“İlk zamanlarda oynamadığımda çok sorun ediyordum fakat dürüst olayım, uzun süre boyunca öfkeli kalmak ve neden oynamadığımı düşünmek çok sıkıcı. Şu an oldukça sakinim. Artık her antrenmana pozitif bir şeyler çıkarma amacıyla gidiyorum.”

31 yaşındaki oyuncu bu sezon maç başına 18.4 dakika ortalamayla oynuyor. Tecrübeli isim bu süre içinde takıma maç başına 5.1 sayı ve 3.4 asist ile katkı yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler