Geri1 of 4

I

Heyecanla beklenen Turkish Airlines EuroLeague’de ilk dört hafta geride kaldı. 2020/21 sezonunun başlangıcı da bir sürü sürprize sahne oldu.

Turkish Airlines EuroLeague’de 2020-21 sezonunun ilk dört haftası birçok sürprizle geçildi. Ayrıca bu sezon için sakatlık, form durumu gibi çok önemli parametrelerin yanında COVID-19 salgını nedeniyle sağlık durumunun da ne kadar önemli olduğunu gördük. Mevcut durumda Final Four’a ardından da EuroLeague şampiyonluğuna kadar uzanacak olan bu yolda 18 takımı birçok farklı değişken bekliyor.

euroleague.net

Sezonun ilk çift maç haftasının da geride kaldığı dördüncü hafta itibarıyla puan tablosu bu sezonun neden sürprizlerle başladığının da bir göstergesi. Pandemi nedeniyle iptal edilen 2019/20 sezonunun sonunda ilk sekiz sırada yer alan takımlardan yalnız ikisi, 2020/21 sezonunun ilk dört haftası sonunda ilk sekizde yer alıyor. Bu iki takım FC Barcelona ve temsilcimiz Fenerbahçe Beko. Bu dört hafta sonunda ise -maçları ertelenen ASVEL ve Zenit St. Petersburg hariç tutulmuştur- yoluna yenilgisiz devam eden yalnızca bir takım var: Zalgiris Kaunas.

Geri1 of 4

I

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir