EuroLeague Koçlar Kurulu’ndan Ergin Ataman – Kızılyıldız olayına dair açıklama geldi!

EuroLeague Koçlar Kurulu, son çıkan olaylar hakkında açıklama yayınladı.

Turkish Airlines EuroLeague çift maç haftasında geçtiğimiz salı günü Anadolu Efes, deplasmanda Kızılyıldız ile karşılaştı. Sırp ekibi son çeyrekteki performansıyla Anadolu Efes’i 94-75 mağlup etmişti. Karşılaşma bitse de o gün yaşanan olayların etkisi hala sürüyor.

Sırbistan’da oynanan mücadelenin ardından Ergin Ataman, Kızılyıldız taraftarlarının kendisine olan kötü tezahüratlar hakkında sitemleri belirtirken Belgrad’da dün akşam tüm Kızılyıldız taraftarının maç boyunca susmaksızın şahsıma ettiği küfürler, spor ve EuroLeague organizasyonu adına utanç vericiydi.” ifadesini kullanmıştı.

Bunun ardından Kızılyıldız, resmi sitesinden açıklama yayınlayarak hiç kimseye hakaret ve sözlü saldırıda bulunmadığını ve bunu desteklemediğini belirterek Ataman ile Kızılyıldız arasında yaşanan geçmiş olaylara atıfta bulunmuştu.

Bu konu üzerine EuroLeague Koçlar Kurulu, yayınladıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi:

EuroLeague Baş Antrenörler Kurulu, kıtanın her yerindeki taraftarların sporumuzu benzersiz kıldığını biliyor. Bununla birlikte, taraftarlar da dahil olmak üzere tüm basketbol paydaşları, oyuna dahil olan herkese karşı saygının çok önemli olduğunu anlamalıdır.

Her türlü aşağılayıcı hakaret spora ait değildir ve Belgrad’da üyemiz Ergin Ataman’a ve diğer arenalardaki diğer üyelerimize karşı yaşananlar hiçbir standartta kabul edilemez olmalıdır. Kaunas’taki hakemlere veya Euroleague lig yönetimine karşı birden fazla arenada hakaretler duymak da aynı şekilde kabul edilemez.

Bu, tüm üyelerimizin duruşunu yansıtan sağlam bir pozisyondur. Oyuncular, hakemler ve hatta lig dahil olmak üzere oyunun parçası olan herkesi kapsar. Onlarca yıldır bu tür bir taraftar davranışını kabul edilebilir bulan zihniyetin ve spor kültürünün tamamen farkındayız ve değişim zamanının geldiğini kuvvetle hissediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler