Euroleague Basketball & Meta’dan iş birliği

Euroleague Basketball, Meta’yla iş birliği anlaşmasına vardıklarını duyurdu.

Euroleague Basketball, Android ve IOS tabanlı cihazlarda Facebook üzerinden oynanabilen bir fantezi oyunu olan EuroLeague Pick & Play için Kaliforniya merkezli Amerikan sosyal medya ve medya holdingi Meta ile el sıkıştığını açıkladı.

Organizasyon ayrıca, küresel teknoloji liderleriyle yaptıkları bu ve benzeri iş birlikleri aracılığıyla tüm EuroLeague takipçilerine kendi aralarında etkileşime girme fırsatı sunma çabasında olduklarını ve bu anlaşmanın, ligin dijital stratejisinde ileriye yönelik atılan başka bir adım olduğunu ifade etti.

Euroleague Basketball Marka ve İletişim Direktörü Alex Ferrer Kristjansson ise bu gelişme hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Meta’yla yaptığımız, dijital varlığımızı bir adım öteye taşıyacak olan bu birliktelikten mutluluk duyuyoruz. Dijital stratejimizin kilit noktalarından biri, tüm hayranlarımızı, haftalık olarak deneyimledikleri bu aksiyona oyunlar aracılığıyla daha da yakınlaştırmak ve ilgi çekici ürünler yaratmaktır. EuroLeague Pick & Play bu stratejiye mükemmel uyum gösteriyor.”

Euroleague Basketball, Meta öncesinde de NBA, NFL, La Liga, MLB ve MotoGP gibi dünyaca ünlü spor organizasyonlarıyla iş birliklerine imza atmıştı.

Şu ana kadar 533.000 kullanıcıya ulaşan EuroLeague Pick & Play, oyuncularına 2022-23 sezonu boyunca seçilen maçların kazananlarını tahmin etme ve kazandıkları puanlarla yarışmalarına etmelerine imkan tanıyor. Fanteziseverler, basketbol bilgilerini ve tahmin yeteneklerini bu oyun aracılığıyla hem Facebook’taki arkadaşlarıyla hem de dünya çapındaki tüm Facebook kullanıcılarıyla yarıştırma fırsatına sahip oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler