Euroleague Basketball ligdeki Rus takımlarının maçlarını askıya aldı!

Devam eden Rusya – Ukrayna krizi spora da sıçradı. Euroleague Basketball takımların geleceği hakkında yeni kararlar aldı.

Turkish Airlines EuroLeague’de mücadele eden üç Rus takımı bulunuyor: CSKA Moskova, UNICS Kazan ve Zenit St. Petersburg. CSKA, son günlerde oyuncuların bir bir takımdan ayrılmasıyla gündeme gelmişti. İç sahadaki maçları ertelenen iki takımının geleceği hakkında kararlar alınmaya devam ediyor.

Euroleague Basketball ilk olarak Rusya deplasmanındaki karşılaşmaların tarafsız bölgelerde oynanmasına karar vermişti. Ancak yapılan yeni toplantı sonrası takımların maçlarını erteleme kararı aldıklarını duyurdu.

Hem EuroLeague’de hem de 7DAYS EuroCup’ta kupa için mücadelesini veren Rus takımlarının maçlarının bir süre ertelendiğini açıkladı. EuroCup’ta ise Rusya adına Lokomotiv Kuban Krasnodar yer alıyor.

Euroleague bu süre zarfında gidişatı izleyecek. Eğer spor düzleminde herhangi bir iyileştirme sağlanamazsa Rus takımlarına karşı yapılan tüm normal sezon maçlarının iptal edileceği kararı çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler