Ettore Messina: “Avrupa şampiyonlarına karşı oynayacağımız için saygımız büyük”

Turkish Airlines Euroleague playoff serisinde temsilcimiz Anadolu Efes ile karşılaşacak Olimpia Milano’da maç öncesi Ettore Messina ve Nicolo Melli açıklamalarda bulundu.

Turkish Airlines EuroLeague playoff serisinde Mediolanum Forum’da bugün saat 20.00’de Olimpia Milano, Anadolu Efes’i konuk edecek. Maç öncesi deneyimli çalıştırıcı Ettore Messina ve Nicolo Melli açıklamalarda bulundu. Olimpia Milano’nun koçu Messina playoff serisi ve takımı hakkında açıklamalarda bulundu:

“Büyük ölçüde memnun olduğumuz bir normal sezonun ardından playoff’lara kalmak birincil hedefimizdi. Şimdi ve gelecekte bu seviyelerde var olarak tutarlılık kazandırmak istiyoruz. Normal sezonda Anadolu Efes’e karşı aldığımız iki galibiyetin bizi yanıltmaması gerek.

Avrupa şampiyonlarına karşı oynayacağımız için saygımız büyük ancak aynı zamanda onlara karşı iyi yapabileceğimiz şeyler olduğunu bilmek bize güven verebilir. Bu bir seri olsa bile her maçta zihinsel olarak yüzleşmek önemli olacak.”

2017-2019 yılları arası Fenerbahçe Beko forması giydikten sonra NBA yolu tutan ancak NBA kariyeri sonrası 2021 yılında Avrupa’ya tekrardan Olimpia Milano formasıyla dönen Nicolo Melli ise maç ile alakalı şunları dile getirdi:

“Çok yetenekli ve tecrübeli bir takımla karşı karşıyayız. Anadolu Efes son Avrupa şampiyonu ve her rakibi yenebileceğini çok iyi biliyoruz. Ama biz de aynısını başarabiliriz ve bu yüzden keyifli bir seri bekliyorum.

Bireysel olarak iyiler ancak onlar tam bir takım bu yüzden takımca birbirimize yardım etmemiz gerekecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler