Bam Adebayo, Yılın Savunmacısı ödülünün ardından ”Bu saygısızlık” dedi! #NBA

NBA’de Yılın Savunmacısı için Marcus Smart, Rudy Gobert ve Mikal Bridges açıklanırken adaylar arasında olması beklenen Bam Adebayo açıklamalarda bulundu.

NBA Doğu Konferansı playoff serisinde Miami Heat’in Atlanta Hawks karşısında 115-91’lik galibiyetinden sonra NBA 2021-2022 normal sezon ödülleri için finalistler açıklandı. Yılın Başantrenörü ödülü için Heat koçu Erik Spoelstra, Yılın Altıncı Adamı için Tyler Herro’nun aday gösterildiği ödüllerde Yılın Savunmacısı için aday gösterilmesi beklenen Bam Adebayo yer almadı.

Bam Adebayo, ligdeki en iyi dördüncü savunma derecesine sahip olan Miami Heat için 56 maça çıktı. Yılın Savunmacısı ödülünü kazanan Marcus Smart Boston Celtics adına 71 maça, Mikal Bridges Phoenix Suns adına 82 maça, Rudy Gobert ise Utah Jazz için 66 maça çıktı.

Adebayo, Miami Heat savunması için bu sezon kilit role sahip bir oyuncu oldu. Oylamanın aday olan oyuncuların çıktığı maç sayılarına göre yapıldığına inanan Bam Adebayo, bu durumu şu sözlerle ifade etti:

“Saygısızlık… Üç kişiden ikisinin yapabileceği her şeyi yapabileceğimi düşünüyorum. Üçü de televizyonda benden daha fazla sahne alıyor. İnsanlar onlar hakkında konuşmayı daha çok seviyor ve kimse bizim hakkımızda konuşmak istemiyor.”

Phoenix Suns’ın ulusal kanalda 34 maçı, Celtics’in 32, Jazz’in 26 ve Heat’in 22 maçı yayınlandı. Durum hakkında Miami Heat koçu Erik Spoelstra ise maçtan sonraki gün antrenmandan sonra Adebayo’nun finalist olamaması hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bam’in finalist olamamasına gerçekten şaşırdım. İnsanların ne izlediğini bilmiyorum yeterince oyun oynadı ve insanların bunu bahane olarak sunmalarını istemiyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler