Ergin Ataman: “Zor atmosferden galibiyetle dönmek istiyoruz”

Ergin Ataman, Kızılyıldız mücadelesine dair görüşlerini aktardı. 

Bu akşam Kızılyıldız’a konuk olacak Anadolu Efes’te koç Ergin Ataman, maç öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Kızılyıldız’ın kısalarına vurgu yapan Ataman, üç isme dikkat çekti:

“Kızılyıldız, müthiş geniş ve kapasiteli bir dış adam rotasyonuna sahip. Yeni oyuncuları Facundo Campazzo, Luca Vildoza ve Nemanja Nedovic üçlüsünün özellikle ikili oyunları çok tehlikeli. Baskı altında oyunu top kaybı yapmadan kurup, akıllı top paylaşımı yapmalıyız. Savunmada bu üçlünün skor ve asist sayısını aşağıya çekerek bu zor atmosferden galibiyetle dönmek istiyoruz. Konsantrasyonumuzu oynamayacak oyuncularımıza değil, oynayan oyuncularımızın mücadele ve performansına vermeliyiz.”

Mücadele öncesinde temsilcimiz, 13 galibiyet ve 12 mağlubiyetle puan tablosunun dokuzuncu sırasında yer alıyor. Kızılyıldız ise 11 galibiyet ve 15 mağlubiyetle 13. basamakta yer alıyor.

Kızılyıldız ile Anadolu Efes’in karşı karşıya geleceği mücadelede hava atışı saat 22.30’da yapılacak. Mücadele, S Sport ekranlarından naklen yayınlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler