Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi ikinci maçında Fenerbahçe Beko’yu 101-93 mağlup eden Anadolu Efes’te Koç Ergin Ataman, maçın ardından konuştu.

Küfürlü tezahüratlara ve Ülker Arena’ya gitmeme durumuna değinen Ergin Ataman, şu şekilde konuştu:

“Maçın ilk yarısında Fenerbahçe daha iyiydi. Bugün kadro tercihi olarak hücum ağırlıklı olarak çıktık. Doğuş’un ciddi sakatlığı vardı. İlk yarıda istediğimizi olmadı. Savunmada ikili sıkıştırmalar yapmak istedik ama devamında Melli ve Ahmet’ten ekstra basketler yedik. Devre arasında birebir savunmaya geçmemiz gerektiğini konuştuk. Madem üç guard ile yola çıktık, o zaman aynen Fenerbahçe’nin yaptığı gibi ikili oyun oynayalım dedik ve istediğimizi elde ettik. Micic ve Larkin ikili oyunları iyi oynadılar. Karakter koyduk, 16 sayı geri düştüğümüz, seride 1-0 geride olduğumuz bir maçta geri dönerek kazandık.”

Şut performansı hakkında, “Formda değiliz. Formsuz bir dönemde yakalandık. Beaubois kendi atışlarını kullandı ama 1/6 ile attı. Micic zor atışlarda isabet buldu. Hep bu seviyede olamazsınız ve savunmada çok etkili olmamız sayesinde kazandık.”

Küfür olayıyla alakalı TBF’nin son yıllardaki disiplin yönetmeliğini inceledim ve hayretler içinde kaldım. Eskiden küfür olduğu zaman üç anons olur ve takımlar ceza alırlardı. Şimdi bu serbest bırakılmış. Altı yedi maç olana kadar isteyen istediği küfürü edebiliyormuş. Bunu gördük, bas parayı, istediğin kadar devam et. Yapacak bir şey yok. Ben de bunları duymamak için kulaklıkla çıktım, bunu duymadım ve iyi oldu. Gitmeme konusunda ise umarım orada tedbirler alınır. Daha önce orada çok büyük sıkıntılar oldu. Ben bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güvencesiyle her yere gittim. 6222 sayılı kanun var. Beklentim bunun uygulanmasından yana. Kulübüm takımımın başında olmamı istiyor. Ben de takımımın başında olacağım ve Ülker Arena’ya gideceğim.

“Biz bu sezonun flaş takımıyız. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazandık, ligde normal sezonu lider bitirdik, EuroLeague’de final oynadık. Biz şampiyon olacağız, taraftarlarımızla da bunu paylaştım.”

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir