Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi ikinci maçında Fenerbahçe Beko’yu 101-93 mağlup eden Anadolu Efes’te Bryant Dunston, maçın ardından konuştu.

Takımını yenmenin çok kolay olmadığını belirten Bryant Dunston, şu şekilde konuştu:

“Maç oldukça yavaş başladı. İlk yarıda açıkçası ilk maçta oynadığımız gibiydik. Ve devre arasında savunmamızın yeterli olmadığını anladık ve yaptığımız işleri basitleştirmemiz gerektiğini düşündük. Hücumda ilk maçta yaptığımızdan çok daha fazla topu paylaştık. Ve bizim oyunumuzda eğer top herkesin eline değiyorsa bizi yenmek o kadar da kolay olmuyor. Tabii ki rakibimiz savaşacaktı ama biz özellikle fiziksel olarak çok iyi bir iş çıkardık ve kazandık.”

Melli eşleşmesi hakkında, “Alışık olduğumdan daha farklı eşleşmeler. Tabii ki takım olarak da alıştığımız eşleşmelerden daha farklı. Ama bence bugün eşleşme bozmada çok daha iyi iş çıkardık. Geçen maçta oynadığımız oyunları onların oyun stillerine göre ayarladık. Bence taktikten daha önemlisi bugün panik yapmadık. Tabii ki dışarıdan ‘Kalinic beni savunuyor, topu bana atın!’ demek kolay ama bu bizim stilimiz bu değil. Bugün sabırlı ve kendi oyunumuzu oynayarak maçı kazandık.”

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir