Enes Kanter, İsrail’de Türk milli takımıyla ilgili konuştu

Enes Kanter, İsrail’de Türk milli takımıyla ilgili eleştirel söylemlerde bulundu.

Türkiye vatandaşlığından çıkan ve Amerikan vatandaşı olan Enes Kanter, geçtiğimiz günlerde İsrail’e bir ziyarette bulundu. Walla’ya bir röportaj veren 30 yaşındaki basketbolcu, Türk milli takımı hakkında da konuştu. Milli takıma oyuncu devşirilmesi hakkında yorumlarda bulunan Kanter, konuya yönelik eleştirel ifadeler kullandı.

“Bir çocuk hayatı boyunca çalışıp milli takıma ulaşmak için pek çok aşamadan geçiyor. Sonra da Amerikalı oyuncuları getirip onlara milyonlarca dolar para ödüyorlar. Ben buna tamamen karşı değilim. Ancak böyle yaparak kendi oyuncunu dışarı itiyorsun; ülkesi için oynamayı hayal eden ve sadık olan öz oğlunu. Ve bu takımlar formalarında ülke bayrağıyla oynuyorlar.”

Enes Kanter şubat ayında Boston Celtics ve Houston Rockets arasında gerçekleşen takas sonucunda Rockets’ın yolunu tutup takım tarafından dakikalar içerisinde serbest bırakıldığından beri kulüpsüz durumda.

Uzun yıllardır NBA’de forma giyen oyuncu, yakın dönemde yaptığı açıklamalarda Çin meselesi hakkında sesini çıkardığı için NBA’den aforoz edildiği ve takımların bu sebeple kendisiyle ilgilenmediği yönündeki düşüncelerini dile getirmişti.

3 YORUMLAR

  1. Ozlukten bahset amerikan vatandasi ol ya bi git ya …adamlar hic olmassa ulkemizi secmis sen ise kimligimizden utanip coni olmussun hala bide konusuyosun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler