Taylan George Warren’ın yaşadığı rahatsızlık belli oldu

Milli takım kampında rahatsızlanan Taylan George Warren’ın rahatsızlığı belli oldu.

Türk basketbol dünyası, milli takım oyuncusu Taylan George Warren’ın rahatsızlığıyla sarsıldı. U16 Basketbol Milli Takımı’nın formasını giyen genç oyuncu, milli takımla birlikte Slovakya’dayken geçirdiği bir rahatsızlık sonucunda ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi ve tedavisine başlandı.

Sözcü’nün yaptığı habere göre 6. Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali (EYOF) maçları için Slovakya’ya giden Pınar Karşıyaka’nın genç basketbolcusu Taylan George Warren’ın ağzında ve vücudunda yaralar çıktı. Milli takım yetkililerinin çabaları sonucunda ambulans uçakla Türkiye’ye getirildikten sonra özel bir hastanede tedavi altına alınan 16 yaşındaki oyuncuya, ilk etapta anemi teşhisi kondu.

Trombosit ihtiyacı olan genç oyuncu için kulübü Pınar Karşıyaka başta olmak üzere basketbol dünyasından birçok aktör seferber oldu. Furkan Korkmaz, Alperen Şengün ve Sertaç Şanlı gibi milli yıldızlar da genç oyuncu için sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptı.

TBF’nin son aktardığı bilgiye göre oyuncunun kan ihtiyacı karşılandı ve tedavisi yakından takip ediliyor. Ayrıca federasyon, Taylan George Warren ile ilgili her gelişmenin kamuoyuyla paylaşacağını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler