A Milli Kadın Basketbol takımı Dünya Şampiyonası’na hazırlanırken Başantrenör Ekrem Memnun hazırlık süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ekrem Memnun hazırlık dönemi ve amaçlarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı.

“Bizim ilk amacımız Milli Takım’ın oyuncu havuzunun sayısını genişletmek. Sezonun sona ermesiyle birlikte Dünya Şampiyonası’na dört ay gibi bir süre kalmıştı. Bu zamanı iyi değerlendirebilmek adına daha önce Milli Takım’da oynamamış veya daha az süre almış oyuncularımıza fırsat vererek, daha büyük sorumluluklar altında neler yapabildiklerini görmek istedik.

Bu bağlamda programımızı maç tecrübesiyle birlikte oyuncu gelişimi odaklı olacak şekilde planladık. Buradaki kampla birlikte aramıza Play-off’ta oynayan diğer oyuncular da katıldı ve önemli bir kamp sürecine başladık. Toplamda sekiz hazırlık maçımız olacak. Dünya Şampiyonası’nda başarılı olmak istiyoruz. Bununla birlikte Milli Takım’ı da gençleştirmek istiyoruz.

Bu adımın bir kısmını tamamladık. Önümüzdeki dönemde A Milli Kadın Takımı’nı oluşturacak oyuncuları da sistemin içine katma yolunda hızla ilerliyoruz. Avrupa Şampiyonası’yla birlikte Tokyo Olimpiyatları’nda birkaç tecrübeli oyuncunun yanı sıra, önümüzdeki 8-10 yıllık süreçte Milli Takım’a hizmet edebilecek oyuncuları kazanmayı arzuluyoruz. “

Oyuncuların hevesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Memnun, sözlerine şu şekilde devam etti.

“Oyuncularımızın katılım ve oynama arzusundan son derece memnunum. TBF Eğitim Kurulu’nun yayınlamayı planladığı, oyunculara Milli Takım bilinci aşılamayı planlayan antrenör etiği programındaki yaklaşıma paralel bir biçimde oyuncularımız canla başla Milli Takım’a girmek, bu kültürü yaşamak istiyorlar. Bu nedenle çok büyük bir mutluluk duyuyor, bu sürece katkıda bulunan tüm antrenör ve idarecilere teşekkür ediyorum.

Milli Takım’da severek oynayan, sürekli bir ekolün bir parçası olmak isteyen oyuncularımızın varlığını görmek bizi çok mutlu ediyor. Federasyonumuz da bu süreçte bize büyük destek veriyor. Çok ciddi bir destek ve planla, ileriye yönelik önemli adımlar atıyoruz.

Önceki dönemdeki Milli Takım büyük başarılar elde etti. Bu başarı grafiğini yeni nesil oyuncularımız da taşımaya hazır görünüyorlar. Şimdi önümüzde büyük bir mücadele var. Her geçen gün üzerine koyarak devam etmek istiyoruz.”

Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası 22-30 Eylül tarihleri arasında İspanya’da düzenlenecek.


 

Efekan Ozener

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir