Ekrem Memnun: “Cumartesi günü mutlaka bizi iyi duruma sokacak bir sonuç almak istiyoruz”

2019 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde yer alan A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın 10 ve 14 Şubat’ta oynayacağı Belarus ve Estonya karşılaşmalarının öncesinde medya günü düzenlendi.

Basınla gerçekleşen bu buluşmada açıklamalarda bulunan Ekrem Memnun’un ifadeleri şu yönde:

Kasım ve Şubat aylarında oynanan milli maçlar hem antrenör hem de oyuncular için sıkıntılı. Lig ve Avrupa kupalarında rekabetin en yoğun olduğu anda ara verilip bu maçlar oynanıyor. Oyuncuların ufak tefek sakatlıkları var. Mental olarak ne kadar hazır olduklarını göreceğiz. Kolay bir durum değil. Bu sefer çok ciddi bir durum var. Belarus çok güçlü bir rakip. Çok önemli oyuncuları var. Devşirme oyuncuları dahil hepsini oynatıyorlar. Çünkü herkes Avrupa Şampiyonası’na gitmek istiyor. Bu, Tokyo Olimpiyatları için olmazsa olmaz. Dolayısıyla dört-beş günlük süre var önümüzde. Bunu takıma en iyi şekilde anlatacağız. 2020 Olimpiyatları’nda olabilmemizi etkileyebilecek bir maç oynayacağız. Oyuncuların form durumlarında bir sıkıntı görmüyorum. En iyi şekilde hazırlanıp, Belarus’tan iyi bir sonuçla dönmek istiyoruz. Ondan sonra burada Estonya maçı var. İki tane önemli maç oynayacağız. İnşallah istediğimizi alacağız. Grupta altıda altı yaparsak rüya gibi bir şey olur ama daha çok sadece cumartesi günü oynayacağımız Belarus maçına bakıyorum. Çok kaliteli ve tecrübeli bir takım. Türkiye’de oynayan Verameyenka, Snytsina, Papova gibi çok önemli oyuncuları var. Cumartesi günü mutlaka bizi iyi duruma sokacak bir sonuç almak istiyoruz. Maçı çok ciddiye alıyorum. Onun için en iyi şekilde hazırlanacağız.

A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri Zeynepgül Ene ise milli sınavın hemen öncesinde şunları söyledi:

Belarus, basketbol ekolü sağlam bir ülke. Son altı ayda üç kez oynayıp kazandığımız bir rakip. Çok tecrübeli ve yurt dışında oynayan oyuncuları var. Son maçlarına uzun oyuncularını getirmemişlerdi ama bu maçta daha kuvvetli olacaklarını düşünüyorum. Biz de ona göre hazırlanacağız. Belarus maçı grup liderliği açısında çok kritik bir karşılaşma. Daha hazır, iyi ve konsantre olanın kazanacağı bir maç olacak. Estonya ile oynayacağımız maçın daha kolay geçeceğini düşünüyorum. Hülya Çoklar’ın geçen hafta Avrupa kupası maçında parmağı kırılmıştı. Burada tekrar sağlık kontrolünden geçecek. Çok büyük ihtimalle rapor alarak kadrodan çıkacak. Tilbe Şenyürek’in ise 2 hafta önce baldırında yırtık olmuştu. O da hala oynamıyor. Bugün sağlık kontrolünden geçecek. Bu iki oyuncumuzun kadro dışı olma ihtimali çok yüksek. Galatasaray’dan Gizem Başaran’ı kadroya davet ettik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler