Efsane sunucu yeniden All-Star’da!

TNT’nin ünlü saha kenarı muhabiri Craig Sager, 2015’de yer alamadığı All-Star Hafta Sonu’nu bu yıl kaçırmadı ve yeniden görevinin başında.

44 yıldır muhabirlik yapan tecrübeli isme 2014 yılında akut miyeloid lösemi teşhisi konmuş ve 2014 NBA Play-offlarını kaçırmak durumunda kalmıştı. Mart 2015’de yeniden aynı rahatsızlığı yaşayan Sager, bu sefer iki kez kemik iliği nakli ameliyatı olmuştu. Gelen sorulara 64 yaşındaki muhabirin cevabı “Benim için burada olmamak zordu, ama sağlığımı düzeltmek zorundaydım. Hastalığı duraksatabilmek ve bu seneyi atlatabilmek benim için ekstra özel olacak. Bu anı uzun zamandır bekliyordum.” oldu.

Sager’ın dönüşü hakkında soru alan bir başka kişi ise Sager ile tatlı sert atışmalarıyla bilinen San Antonio Spurs’ün koçu Gregg Popovich idi. Sager için “Onu gördüm. Takım elbisesi benimle konuştu. Beni bir saniyeliğine kör etti.” şeklinde esprili bir yorum yapan Popovich, “O, NBA’in ikon olmuş figürlerinden. Muazzam bir iş çıkarıyor. Espri anlayışı olduğu bariz. Onunla karşılıklı olarak çok eğleniyoruz. Onu ait olduğu yerde yeniden görmekten, açıkça onun ve onun sağlığı adına çok mutluyuz. Ama bu lig içinde muazzam bir şey; çünkü O, bulunmasından herkesin keyif aldığı bir demirbaş.” diyerek de Sager’a hakkını teslim etmeyi ihmal etmedi.


Kaynak: nba.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler