Röportaj tarihi: 23 Eylül 2019, Pazartesi


Anadolu Efes kaptanı Doğuş Balbay, 35. Cumhurbaşkanlığı Kupasında Fenerbahçe Beko’yla karşılaşacakları maç öncesinde TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

Geçtiğimiz sezonda da bu kupayı müzesine götüren Anadolu Efes’in kaptanlığını yapan Doğuş Balbay’la beşinci kez sahne alacağı Cumhurbaşkanlığı kupası maçı öncesinde konuştum.

Anadolu Efes çatısı altında bu kupayı daha evvel iki kez kaldıran 30 yaşındaki deneyimli isimle yaptığımız röportaj ile sizleri baş başa bırakıyorum.


-Artık alıştığımız bir eşleşme. Yeniden Fenerbahçe ile oynayacaksınız Cumhurbaşkanlığı kupasında. Maç hakkındaki görüşlerin nelerdir?

“Fenerbahçe çok yakından tanıdığımız güçlü bir ekip. Onlardan da giden ve gelen oyuncular oldu ama çekirdek kadrolarını korumayı başardılar. Çok güçlü ve deneyimli bir ekip. Hem kupa maçlarında olsun hem de Avrupa arenasında olsun bu tür maçların deneyimine sahipler. Bizim için çok zor ve kıran kırana geçecek karşılaşma olacaktır. Geçen sezonu kupayla açmıştık ve bu sezon da bu başarıyı tekrarlamak istiyoruz. Umarım iki üç gün içerisinde en hazır hale gelerek o maça çıkar ve kupayı kazanan taraf biz oluruz.”

-İki tarafın da maç öncesinde eksiklikleri var. Bu eksiklikler maçın gidişatını sence nasıl etkiler?

“Bunu geçen sezondan da hatırlarsınız, final serisinde de iki takımın da sakatlıkları oldu. Kadro değişiklikleri oldu yabancı sınırı nedeniyle. Her iki koç da muhtemelen takımındaki en hazır, en sağlıklı oyuncuları sahaya sürecektir diye düşünüyorum. Şu an bir şey kestirmek çok zor ama her iki takımda da çok kaliteli oyuncular var. O nedenle sahada olan her oyuncu elinden gelen mücadeleyi gösterecektir. Önemli olan sürenin sonunda kazanan takım olmamız.”

-Sezonu kupayla açmak geçen sezon uğurlu gelmişti Efes’e. Eğer yine kupayı kazanırsanız bizi benzer bir sezon bekliyor diyebilir miyiz?

“Bunu konuşmak için çok erken tabii ki. Keşke öyle olsa işler o kadar kolay olsa. Tabii ki kupayla açmak hem motive olmamız hem de mutluluğumuz açısından önemli.”

-Takımın daha da kenetlenmesi açısından da öyle.

“Takımımız şu an kenetlenmiş durumda zaten ama bu tür zaferler senin de söylediğin gibi bizi daha çok motive edip birbirimize bağlanmamızı sağlıyor. Sonunda bir kazanan olacak. Umarım kazanan biz oluruz.”

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir