Doğu Yarı Finalleri – Hawks vs Wizards

Brooklyn Nets’i beklenenden daha fazla zorlanarak 4-2 geçen 1 numaralı seribaşı Atlanta Hawks ile Toronto Raptors’ı beklenenden çok daha rahat şekilde 4-0 geçen 5 numaralı seribaşı Washington Wizards kozlarını paylaşacak. Normal sezon gördüklerimizi düşününce Hawks seride epey önde duran taraf ama Playoff’ta ilk turda gördüklerimiz işi biraz değiştiriyor. Hawks, Nets’in fiziksel üstünlüklerine karşı koymakta çok zorlandı ve normal sezondaki dominant havasını yakalayamadı.

Wizards’ın fiziksel üstünlükleri de Nets’ten aşağı kalır değil, Hawks’ta Al Horford pivot çıkarken Wizards’ta ondan daha uzun olan Nenê 4 numara oynuyor. Wizards yüksek ihtimalle Nets’in bu avantajı kullanış şeklini ve stratejilerini analiz edip seriye öyle çıkacaktır. Ama Hawks’ı sırf bir seride zorlandılar diye küçük görmemek gerek. Seriye kötü girmiş olsalar bile son iki maçta tekrar normal sezondaki havalarına yaklaşmış göründüler. Serinin son maçında deplasmanda Nets’i paramparça ettiler, hücumları ritmini buldu ve savunmada performans yükselttiler. Onlar için bu seride en kritik nokta John Wall’u yavaşlatmak olacak. Wall Wizards’ın yaratıcı gücünü sırtlayan isim ve onun penetre oyununu kabul ettirmesine izin vermek Hawks için intiharla eş değer olur. Jeff Teague’in hücumdaki rolleri belli ama bu seride ondan beklenen asıl şey Wall’u yavaşlatabilmesi olacak.

Wizards iyi bir savunma takımı olsa da 2 ve 3 numaralarda kötü savunmacıları var, eğer Hawks’ta Kyle Korver ritmini bulursa Wizards’ın savunmada büyük sıkıntı içine düşmesi muhtemel. Korver Hawks’ın hücum sistemini döndüren ana parça, çünkü şut tehdidi sebebiyle savunmaların kendisine konsantre olmasını sağlıyor ve bu takım arkadaşlarına top dolaştırabilecekleri boşlukları yaratıyor. Serinin kilit isimlerinden hangilerinin öne çıkacağı bu serinin kaderini belirleyecektir. Çekişmeli bir seri bekliyorum, kazananın Hawks olacağını düşünüyorum.
 

Seri Tahmini: 4-3 Hawks


Haber resminin kaynağı; chatsports.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler