Batı Yarı Finalleri – Warriors vs Grizzlies

New Orleans Pelicans’ı 4-0’la geçen 1 numaralı seribaşı Golden State Warriors ile Portland Trail Blazers’ı 4-1’le geçen 5 numaralı seribaşı Memphis Grizzlies Batı Konferansı Yarı Final eşleşmesinde karşı karşıya gelecekler. Sezon içinde oynanan maçlarda gördük ki Grizzlies Warriors’la en iyi eşleşen takımlardan bir tanesi. Zaten Grizzlies’in en iyi özelliğinin ligdeki hemen her takımın hücum stratejilerine uyum sağlayabilen bir savunma takımı olmaları olduğunu yazılarımda epey dile getiriyorum.

Grizzlies ligin en iyi dış savunma ikililerinden birine sahip ve onları Stephen Curry ile Klay Thompson’ın üstüne salabilme şansları var. Bunun yanında ligdeki çoğu dört numaraya karşı güç avantajı olan Draymond Green için Zach Randolph çok sıkıntılı bir eşleşme. Direkt olarak Warriors’un büyük silahlarına zıt duran bir yapı var Grizzlies’te. Ama olayı sadece bu yönden değerlendirmek Memphis adına iyimserlik olur. Warriors’un bu sene yakaladığı ivme kontrol altında göründüklerinde bile zincirlerini kırıp üstünlüğü ele geçirmelerini sağlıyor. Yani ters eşleşmelere sahip olmak dahi Grizzlies’in ön plana geçmesi için yeterli değil. Bunun yanında seri için çok belirleyici olabilecek bir sakatlık faktörü var.

Warriors’un yenilebilmesi için Stephen Curry’nin toptan uzak tutulması şart ve bunu yapabilecek en iyi oyunculardan biri Mike Conley. Fakat Conley Blazers serisinde yüzüne aldığı darbeyle sakatlandı ve Warriors serisinde birkaç maç kaçırma ihtimali var. Conley maç kaçırmasa dahi form durumunun ne olacağı şüpheli. Warriors momentumu bir kere arkasına aldığında durdurulması çok zor bir ekip. Grizzlies iç saha maçlarında tempo düşürerek rakibine üstünlük kurabilir ama Oracle Arena’da Warriors’un tempo yapmasını engellemeleri çok zor. Curry ve arkadaşları Konferans Finali’ne yürür.
 

Seri Tahmini: 4-2 Warriors


Haber resminin kaynağı; Sports Center

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler