Yunanistan Ligi ekiplerinden AEK forması giyen 32 yaşındaki deneyimli uzun forvet Delroy James, maaşlarının ödenmemesinden dolayı bir açıklama yaptı.

2016/17 sezonunda Balıkesir formasıyla gösterdiği performans sonrası AEK’e transfer olan Delroy James, burada 2017/18 sezonunda Basketbol Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşamıştı. Geçtiğimiz sezona ise Gaziantep Basketbol formasıyla başlamasına rağmen sezon ortasında tekrar AEK’e dönen James, takımı AEK’in kendisine olan maaşlarını ödememesinden dolayı Instagram hesabından bir açıklama yayınladı.

AEK’in kendisine yalan söylediğini ve sabrını sınadığını belirten Delroy James’in açıklaması şu şekilde:

”Profesyonel olmak benim kişiliğim. AEK formasıyla geçirdiğim iki sezon taraftarlara ve takıma karşı beslediğim sevgi, şeref ve saygıyla geçti. Hepimiz bir nedenle sözleşme imzalarız. Eğer bir oyuncu bu sözleşmeye uymazsa takımı onu tereddütsüz bir şekilde cezalandırır. Yurt dışına giden her oyuncu, bunu oyuna, ailesine olan aşkından ve ailesinin ihtiyaçlarını karşılamak için gider. Bir oğlum var. AEK organizasyonu, bir oğlum olduğunu, oğlumun ihtiyaç duyduğu yardımı ve büyük ilgiyi biliyor ama her geçen gün, her geçen hafta bana yalan söylüyor. Sabrımı bir erkek, baba ve ihtiyaç karşılayan biri olan beni sınıyorlar. Başta da söylediğim gibi profesyonel olmak benim kişiliğim. AEK, lütfen oyunculara maaşlarını ödemeye çalışın. Ailelerin sofrasından yemeğini alıyorsun ve bunu kendi başına yapamayacağını biliyoruz. Teşekkürler.”

Tags: ,

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir