Geri1 of 4

“Derrick Williams yüksek riskli fakat yüksek ödüllü de bir hamleydi”

Röportaj: Begüm Ünal, TrendBasket

Çeviri: Selin Akkaya, TrendBasket


Turkish Airlines EuroLeague’de son ana kadar playoff yarışının içerisinde kalan ve Almanya Ligi’nde şampiyon olan Bayern Münih’in başarılı genel menajeri Daniele Baiesi şampiyonluk maçının ardından sorularımı yanıtladı.

-Gelecek sezon oluşturacağınız takım kadrosu hakkında neler söyleyebilirsiniz?

“Bilmiyoruz, kontratı biten çok oyuncu var ve bazı oyuncularımızla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Sezon daha yeni bitti. Duygularımızla gelecek sezonun planını yapmak zor. Bu yüzden öncelikle herkesi serbest bırakmalıyız ve ekip olarak oturup gelecek sezon hangi yöne gitmek istediğimiz hakkında konuşmalıyız. Birkaç değişiklik olacağını düşünüyorum fakat bunlar radikal değişiklikler olmayacak çünkü burada çekirdek bir kadro kurduk.”

“Derrick Williams bizimle bir süre boyunca daha kalacak ve sonra neler olacağını göreceğiz çünkü EuroLeague’de bütçesi yüksek takımlardan değiliz ve piyasa önceliği her zaman en çok bütçeye sahip takımlara, sonra ikinci seviye takımlara ve en son ise bizim gibi piyonlara veriyor. Bu çok açık. 18 EuroLeague takımı ilk seçenek açısından diğer takımlardan önde. Cesur olmamız gerekiyor. Derrick Williams hamlesi yüksek riskli fakat sonucunda yüksek ödüllü bir hamleydi. Sonuçta risksiz ve bize çok fazla şey getiren bir hamleye dönüştü. Bazen böyle oluyor. Risk beklenilenden fazla olurken karşılığında da beklediğinden fazlasını alıyorsun. Bu bizi denemekten alıkoymamalı. Dışarıda belli bir fırsat bekleyen oyuncuları bu fırsatı bizimle değerlendirmeleri için karar vermeliyiz.”

euroleague.net

Geri1 of 4

“Derrick Williams yüksek riskli fakat yüksek ödüllü de bir hamleydi”

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir