Geri1 of 4

“Çok önemli iş başardığımızı düşünüyorum”

Türkiye Basketbol Ligi’nde normal sezonu lider tamamlayarak Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne yükselen Bursaspor Basketbol’un genel menajeri Nedim Yücel ile geride kalan sezonu, Bursaspor Basketbol’un geleceği dönük hedeflerini ve Türk basketbolunun temel sorunlarından bazılarını konuştuk.

Bursaspor Basketbol önceki sezonlarda da Basketbol Süper Ligi’ne yükselmek için önemli fırsatlar elde etmiş ancak son adımı atamamıştı. Nedim Yücel bu sezonun diğer sezonlardan farkını, son adımı atmak için oluşturdukları takım yapısını şöyle anlatıyor: “Öncelikle çok önemli iş başardığımızı düşünüyorum. Bursaspor Basketbol olarak senin de dediğin gibi uzun süredir bu seviyede yer alıp son adımı atmayı başaramıyorduk. Bu sezonun başında sezonun sonunu iyi oynayabilecek yapıya sahip olmak, sezon içerisinde de istikrarı koruyabilmek için ligi daha iyi bilen Türk oyuncuları tercih ettik. Tabii burada yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle bazı takımların güç kaybettiğini de söylemem gerek.”


Nedim Yücel ligi bilen oyunculara değindiği için oradan devam edersek daha farklı konulara da değinmek için bağlam oluşacağını düşündüm. Gerçekten Türkiye Basketbol Ligi’nde oynanan oyunun iç yapısı, takımların özellikleri normalden farklı planlamalar yapmayı gerektiriyor mu? Sahiden burada o kadar farklı bir dünya var mı? Nedim Yücel’den dinleyelim: “Kesinlikle var, yıllarca hem Basketbol Süper Ligi hem de Türkiye Basketbol Ligi’nde oynayan bir oyuncu olarak özellikle yerli oyuncularla ilgili ligin farklı özellikleri olduğunu söyleyebilirim. Burada çok maça çıkmış, neyin nasıl olduğunu bilen tecrübeli oyuncuları kadronuzda tercih etmediğiniz zaman işler sizin için çok da kolay olmuyor.”

Geri1 of 4

“Çok önemli iş başardığımızı düşünüyorum”

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir