D’Angelo Russell: “Ginobili’yi örnek aldım çünkü stili benimkine benziyordu”

NBA oyuncuları arasındaki arkadaşlık ilişkileri takımları ne olursa olsun güçlü bir temelle yıllardır devam ediyor. Bu arkadaşlıklara, bir yenisi daha eklenecekmiş gibi gözükmekte. Los Angeles Lakers’ın sezona çok iyi bir giriş yapan genç guard’ı D’Angelo Russell, ESPN’e yaptığı açıklamada Manu Ginobili’ye olan hayranlığından bahsetti. 

San Antonio Spurs’le olan bir maçta faul atışları sırasında Ginobili’nin yanına gidip, “Seninle aynı parkede olmak büyük bir zevk.diyen Russell, Manu’nun ne cevap verdiğini anımsayamasa bile hala bu anın çok havalı olduğunu düşünmekte.

Ginobili’nin, onun büyürkenki idollerinden biri olduğunu belirten genç oyuncu, Ginobili’nin yaptığı her şeyi, maç sonrası rutinini bile örnek aldığını ifade etti ve “O da benim gibi aşırı hızlı değildi ama asist ve skor yapmasını çok iyi biliyordu ve bu yüzden tahmin edilemezdi. O da solaktı ve benim onu örnek almamı sağlayan şeyler buydu. 39 yaşındayken bile onu savunmak çok zor, oyuna girdiğinde bir anda ritmi değiştirebiliyor ve kazanmasını iyi biliyor. Ayrıca euro-step hareket de ondan sonra popülerleşti. şeklinde konuştu.


Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler