Jabari Parker: “Trump’ı izlemek bir korku filmi gibiydi!”

Geçtiğimiz hafta yapılıp tüm dünyada yankıları devam eden 2016 ABD başkanlık seçimleri, NBA’de de etkisini sürdürüyor.

Seçimlerin ardından Milwaukee Bucks, Memphis Grizzlies ve Dallas Mavericks gibi takımlar ırkçılığı ve ayrımcılığıyla ön plana çıkan yeni başkan Trump’ın otellerinde kalmama kararı almıştı. Bu kararın ardından Milwaukee’li forvet Jabari Parker da olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bu kararı alan takımlardan birinde olduğu için gururlu olduğunu söyleyen Parker, Trump’ın propagandasında ona ve inandığı şeylere saldırdığını söyledi ve Propagandasında nefreti esas aldı. Bana ve inandığım her şeye saldırdı. Adımı müslüman birisi koydu. Annem Tonga’lı bir göçmen olduğundan vatandaşlık alamadı ve hayatı boyunca kadın olduğundan dolayı ona az para verildi. Ben siyahiyim. Amcam gay. Söylediği hiçbir şey benimle bağdaşmıyor. Trump’ı izlemek bir korku filmi gibiydi!‘ dedi.

Seçim gecesini izlemeyi bir korku filmine benzeten Parker, böyle bir kampanya lisanına sahip olan birine inanların bu kadar çok oy vermesine şaşırdığını ifade etti ve Barack Obama’nın ne kadar özel olduğunu halkın anlayacağını söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: complex.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler