Curry: “Üçlük atamadığım bir maçtan sonra daha mutlu olamazdım”

Stephen Curry, Boston Celtics karşısında alınan kritik galibiyetin ardından üçlük performansını değerlendirdi.

NBA Finalleri’nde dün gece oynanan karşılaşmada Golden State Warriors ve Boston Celtics karşı karşıya geldi. Serinin beşince maçında rakibini mağlup eden GSW, seride 3-2 öne geçti ve önemli bir avantaj yakaladı. 37 dakikada sahada kalan Curry’nin mücadeleyi üçlük isabeti kaydedemeden tamamlaması maçın öne çıkan olaylarından birisi oldu. Stephen Curry bu performansıyla, 233 maçlık en az bir üçlük atma serisine nokta koydu.

Stephen Curry, karşılaşmanın ardından bu performansı hakkında yorumlarda bulundu. Yıldız isim, yay gerisinden istediği gibi bir gece geçirememesine rağmen galibiyet sebebiyle mutlu olduğunu dile getirdi:

“Üçlük isabeti bulamadığım bir maçtan sonra daha mutlu olamazdım. Maçın bağlamı ile sonucunu etkilemek için farklı yolları denediğimi ve sahadaki diğer dört oyuncunun ofansif anlamda bize galibiyeti getirecek yollar bulduğunu biliyorum.”

“Maçı 0 üçlük isabetiyle bitirmekten korkmuyorum. İsabet kaydedebileceğimi düşündüğüm şutları kullanmaya devam edeceğim. Ayrıca üç sayılık atışlarda geçirdiğim böyle kötü gecelere daha önce iyi tepki verdim.”

Stephen Curry kariyerinin önceki bölümlerinde yalnızca dokuz kere bir maçı üçlük atamadan bitirdi. Curry, bu dokuz maçın sonrasında çıktığı karşılaşmalarda %46’lık bir üçlük yüzdesiyle performans verdi. Yıldız oyuncu ayrıca, 2016 Kasım’ında üçlük atamadığı bir maçın hemen sonrasında New Orleans Pelicans potasına 13 üçlük göndererek o zaman için NBA rekorunu kırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler