Hidayet Türkoğlu: “Bizim amacımız basketbolun daha iyi yere gelmesi için çabalamak”

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, BSL final serisinin ardından konuştu.

ING Basketbol Süper Ligi final serisinde dün akşam serinin dördüncü maçı oynandı. Mücadeleden galibiyetle ayrılan Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes karşısında seriyi 3-1’e getirdi ve 2021-22 sezonunun şampiyonu oldu. Basketbol camiasından birçok önemli isim karşılaşmanın ardından sıcağı sıcağına açıklamalarda bulunurken, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu da final serisini ve sezonu değerlendirdi:

“Bu sene Türk basketbolu gerçekten hem ING Basketbol Süper Ligi hem de Avrupa’da bizi temsil eden kulüplerimiz anlamında çok başarılı bir sezon geçirdi. Bu yüzden tüm kulüplerimizi canı gönülden kutluyorum. Burada yapmış oldukları geleceğe dönük yatırımların karşılığını alıyor olmaları Türk basketbolu için değerli.”

“Bugün de ezeli ve uzun yıllardır ülkemizi Avrupa’da gururla temsil eden iki güzide kulübümüzün mücadelesi vardı. İyi olan kazandı. Tebrik ediyorum. Basketbolu seven ve destekleyen herkese teşekkür ediyoruz. Bizim amacımız basketbolun her geçen gün daha iyi yere gelmesi için çabalamak. Bu süreçte emeği geçen herkesi ne kadar kutlasak azdır.”

Hidayet Türkoğlu, ING Basketbol Süper Ligi playoff aşamasındaki rekabet ve basketbol seviyesinin kalitesi hakkında ise şu yorumlarda bulundu:

“Bundan önceki Galatasaray Nef ve Anadolu Efes serisinin beş maça gitmesi, bizi mutlu ettiği gibi inanıyorum ki Galatasaray camiasını da mutlu etti. Onları da bu anlamda kutlamak istiyoruz. Basketbola tekrardan seyirci kazandırdıklarını düşünüyoruz.”

“Fenerbahçe ve Anadolu Efes biliyorsunuz uzun yıllardır zaten rakipler gerek EuroLeague’de gerekse de Türkiye’de. Seyirci ortamı zaten ortada. Bu tip atmosferlerin olması basketbola olan ilginin daha da artmasına ve heyecan katmasına sebep oluyor. O yüzden dediğim gibi emeği geçen herkese ne kadar teşekkür etsek az. Burada önemli olan Türk basketbolunu daha iyi yerlere getirmek için hep beraber gösterdiğimiz çabadır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler