Çukurova Basketbol, takımdan ayrılan yabancı oyuncular hakkında açıklama yaptı #KBSL

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Çukurova Basketbol, takımdan ayrılan yabancı oyuncular hakkında açıklama yayımladı.

Çukurova Basketbol, yeni adıyla ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, takımdan ayrılan yabancı oyuncular Gabriela Marginean ve Jantel Lavender hakkında bir açıklama yayımladı.

Jantel Levender’ın sezon başından bu yana yaşadığı sakatlık temelli problemleri nedeniyle karşılıklı olarak sözleşmesinin feshedildiği aktarılırken Gabriela Marginean’ın ise takımdan habersiz ülkeyi terk ettiği ve devamında takımdan ayrılmak istediğini yetkililere bildirdiği belirtildi.

Aynı zamanda Mersin ekibi, herhangi bir oyuncusuna borcu olmadığını da açıklamasında aktardı.

Çukurova cephesinden yapılan açıklama şöyle:

“Kulübümüzden ayrılma durumu ortaya çıkan iki oyuncumuzla ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hissetmiş bulunmaktayız.

Oyuncumuz Jantel Lavender, geçmişte geçirmiş olduğu bir sakatlığından dolayı yaşadığı sorunlar nedeniyle, tüm tedavileri ülkemizde yapılabilir olsa da, tedavisine ülkesinde devam etmek istemiştir. Kulübümüz oyuncumuzun sağlığıyla ilgili bu tercihini anlayışla karşılayıp, tedavisine ülkesinde devam etmesine izin vermiştir. Bu sebeple oyuncumuzun sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedilmesi konusunda menajeriyle görüşmelere başlanmıştır. Lavender’e bu kısa sürede takımımıza yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin devamında başarılar dileriz.

Bir diğer oyuncumuz Gabriela Marginean ise, herhangi bir gerekçe göstermeden, kulübümüzün bilgisi ve izni olmaksızın ülkemizden ayrılmış ve sonrasında kulüp yetkililerimize takımdan ayrılmak istediğini bildirmiştir. Kulübümüz konuyla ilgili tüm yasal haklarını kullanacaktır.

Kamuoyunu aydınlatmak amacıyla söylemek isteriz ki, ülkece zorlu ekonomik dönemlerden geçtiğimiz şu günlerde, kulübümüz, ligimizde oyuncu ödemelerini sağlıklı şekilde yapan birkaç kulüpten birisidir ve bugün itibarı ile hiçbir oyuncumuza borcumuz bulunmamaktadır.”


Kaynak: cukurovabasketbol.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Metin Sipahioğlu: “Fenerbahçe Öznur Kablo’da tüm transferler tamamlandı” #KBSL

Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu. 2021-22 sezonu kadro planlamaları hakkında konuşan Metin Sipahioğlu, kadronun...

Galatasaray, nikah tazelediği Meltem Yıldızhan’ı kiraladı #KBSL

Galatasaray, yeni sözleşme imzaladığı Meltem Yıldızhan'ı önümüzdeki sezon için Nesibe Aydın'a kiraladığını da duyurmuş oldu. Kulüp kanallarından duyurulan gelişmeye göre Galatasaray, 21 yaşındaki milli oyuncu...

Galatasaray, kadrosunu Tina Krajisnik ile güçlendirdi #EuroLeagueWomen

Yaptığı iç transfer hamleleriyle dikkatleri üzerine çeken Galatasaray, kadrosunu Sırp milli oyuncu Tina Krajisnik ile güçlendirdi. Kulüp kanallarından duyurulan gelişmeye göre Galatasaray, ilk dış transfer...