Bahçeşehir Koleji ve Pınar Karşıyaka haftanın beşini domine etti #FIBAEuropeCup

FIBA Europe Cup’ta playoff serüveninde ilk maçlar geride kaldı ve ilk maçlar sonunda Pınar Karşıyaka ve Bahçeşehir Koleji serilerinde öne geçti.

Galibiyetlerini etkileyici bireysel performanslarla alan temsilcilerimiz, bunun neticesinde haftanın beşini de domine etti. Haftanın beşindeki üç oyuncu temsilcilerimizden çıktı.

BK Ventspils’i 78-77’lik skorla geçen Bahçeşehir Koleji’nden Cameron Clark ve Mangok Mathiang haftanın beşine seçilirken BC Kyiv engelini rahat aşan Pınar Karşıyaka’dan ise Brandon Triche haftanın beşinde kendisine yer buldu.

Clark, Ventspils karşısında yüzde 75 saha içi isabetiyle 24 sayı kaydederken 7 de ribaund üretti. Mangok Mathiang ise 15 sayı, 15 ribaund ile öne çıktı.

Brandon Triche ise 16 sayı, 4 ribaund, 3 top çalma ile Karşıyaka cephesinde fark yarattı. Beşte yer alan diğer isimler Bakken Bears’tan Ryan Evans ve U-BT Cluj Napoca’dan Patrick Richard oldu.

Haftanın en değerli oyuncusu ise bu beşli arasından taraftarların oylama sonucunda belirleyeceği isim olacak. Oylama FIBA resmi internet sitesinde devam ediyor.


Kaynak: FIBA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler