EuroLeague Women şampiyonu Fenerbahçe Alagöz Holding oldu!

EuroLeague Women finalinde Fenerbahçe Alagöz Holding ile ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi karşı karşıya geldi.

EuroLeague Women finalinde Fenerbahçe Alagöz Holding ile ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi kozlarını paylaştı. İki Türk takımının mücadelesinde kazanan taraf 99-60’lık skorla sarı lacivertli ekip oldu. Fenerbahçe, böylece tarihinde ilk kez EuroLeague Women kupasını müzesine götürmeyi başardı.

Karşılaşmada iki takım adına ilk sayılar, Aleksandra Crvendakic ve Olcay Çakır’dan geldi. İlk bölümde iki takım da hücumda biraz aksak başlasa da ilerleyen dakikalarda üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetlerle toparlandı. Breanna Stewart’ın sazı eline almasıyla birlikte sarı lacivertliler, yakaladığı 7-0’lık seri ile bu bölümde skorda önde olan taraf oldu. Stewart’ın 17 sayıyı sığdırdığı çeyreği Fenerbahçe, 29-17 önde tamamladı.

Breanna Stewart’ın hücumda taşımaya devam ettiği bölümde sarı lacivertliler, her geçen dakika farkı açmaya başladı. Fenerbahçe, rakibinin yaptığı her olumlu harekete karşı cevap vererek farkı 30 sayının üzerine taşıdı. Sarı lacivertliler, soyunma odasına 57-24‘lük skorla önde girdi.

Geçiş hücumlarını iyi kullanan ve oyun disiplininden ödün vermeyen sarı lacivertliler, oyunun kontrolünü elinde tuttu. Oyunda temponun düştüğü bu bölümde Fenerbahçe, karar çeyreğine 77-44 önde girdi.

Karşılaşmanın son çeyreğinde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin rakibini yakalama çabaları sonuçsuz kaldı. Sarı lacivertliler, mücadeleyi 99-60‘lık skorla kazanarak EuroLeague Women kupasını tarihinde ilk kez müzesine götürmeyi başardı.

Çeyrek skorları:

1.çeyrek: 29-17

2.çeyrek: 57-24

3.çeyrek: 77-44

4.çeyrek: 99-60

Karşılaşmanın bireysel istatistikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler