CSKA Moscow: Gelecek bugünden başlıyor | #F4GLORY

Yazar: Anton Shatrov

Çeviri: Emre Uzundağ

Sponsor: StubHub


Elbette CSKA bir anda orta sınıf bir takıma dönüşmeyecek fakat yine de en imtiyazlı takımlar bile sinüs dalgasını yaşar.

Turkish Airlines EuroLeague Final Four E-Dergi’nin tamamına erişmek için tıklayınız.


Yeni bir yıl, CSKA için yeni bir Final Four. Buna aşinayız, değil mi? Bu sezon Rus devine has bazı detayları görmezden gelebilseydim evet derdim. Hepimiz şeytanın ayrıntılarda gizli olduğunu biliriz ama basketbol medyasının ilgisi kulübünüzün üzerindeyken bu ayrıntılar daha tehlikeli olabilir. Bir de kulüp yeniden yapılanma sürecinin arifesindeyse… Elbette CSKA bir anda orta sınıf bir takıma dönüşmeyecek. Hayır, yönetimi, gelecekteki birkaç adımını önden planlayan büyük marka kulüplerde bu işler böyle olmaz. Fakat yine de en imtiyazlı takımlar bile sinüs dalgasını yaşar (NBA’de Lakers’in son on yılına bakın).

CSKA’da bir devrin kapanıp yeni bir devrin açılmak üzere olduğunu anlamak için biten sözleşmelerin listesini kontrol etmek yeterli. Listede kendisinin de yer aldığı Koç Dimitris Itoudis için anahtar birkaç isim, Rus kulübüyle sözleşmelerinin son yılında. Nando De Colo, Kyle Hines, Will Clyburn, Cory Higgins ve Othello Hunter gelecek sene Avrupa veya NBA’de başka bir takımda oynuyor olabilir. Bu konuya kim kalacak kim gidecek şeklinde bir spekülasyonda bulunma arzumdan parmak basmıyorum çünkü bu, gelecekte sorulması gereken bir soru. Ancak tam da bu soru bugünü CSKA için önemli kılıyor. EuroLeague kupasının en iyi oyuncularından bazılarını Moskova’da kalmalarına ikna etmelerinde ağır ve parlak bir argüman olacağını tahmin etmek için peygamber olmaya gerek yok.

CSKA Vitoria’dan muzaffer dönecekse EuroLeague’in son şampiyonu Real Madrid’i tahtından edip Fenerbahçe-Efes maçının galibini yenmeli. CSKA normal sezonda üç takımla oynadığı maçların tamamında yalnızca Fenerbahçe’ye, bir kez yenildi. Real ve Efes’e karşı her iki maçını da kazandı. İspanyol takımıyla yapılan maçlarda Sergio Llull’un eksikliğinin altını çizmek gerekiyor. Houston Rockets’ın en çok arzuladığı Avrupalı hedef olarak öne çıkan Madrid’in en yaratıcı sniper’ı diz sakatlığı yüzünden CSKA’ya karşı her iki maçta da oynamadı. 17 Mayıs’ta Vitoria’da parkeye çıkabilecek mi? Muhtemelen evet ama her zamanki verimliliğini sağlayabilecek mi? “Demir Taht’a kim oturacak?” kategorisinde yer alan ikinci soru bu Final Four’un en heyecan verici entrikalarından biri. Llull Panathinaikos serisinin tamamını kaçırdı ve ACB liginde yeni yeni form tutmaya başladı.

Geri1 of 2

I

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler