Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini ile dünkü basın toplantısının ardından kısa bir röportaj gerçekleştirdim.

Sarı lacivertli ekibin sezonunu, Anadolu Efes maçını ve sakatlıkları konuştuğumuz röportajda Maurizio Gherardini bugün tamam mı devam m maçına çıkacaklarını ve bu nedenle durumun sezon içerisinde Anadolu Efes ile oynadıkları maçlara göre çok farklı olduğunu ifade etti.

“Harika bir sezon geçirdik. EuroLeague tarihinde daha önce başka bir takımın yapamadığı bir başarıyı gerçekleştirdik. Başardığımız işlerden kesinlikle çok gurur duyuyorum. Bunlar normal sezondaydı. Şimdi ise yılın farklı bir dönemindeyiz. Farklı bir organizasyonda mücadele edecekmişiz gibi. Tamam mı devam mı maçına çıkacağız, durum bu sebeple çok farklı.”

“Anadolu Efes ile sezon içinde birçok kez karşılaştığımız doğru fakat farklı senaryolarda farklı hedefler için oynadık. Dolayısıyla hiçbir maç diğerine benzemiyordu. Bu akşam oynanacak maçın çok farklı olacağını düşünüyorum. Bu sezon iki ekibinde birbirine karşı üçer galibiyeti olması gerçeği bize ve onlara sadece çok yakın olduğumuzu gösteriyor. Dolayısıyla bu maç çok minik detaylara bağlı olacaktır.”

“Sakatlıkların sezonun bir parçası olduğunu düşünüyorum. Her yerde olan bir şey. Her takımın kendi şanslılık seviyesi var. Bazı sezonlar hiçbir şey olmaz bazı sezonlar talihsizlikler yaşanabilir.”

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir