İkinci çeyrekte zorlanmalarına karşın İzlanda karşısındaki maçtan 29 sayı farkla 90 – 61 ile galip ayrılan Yunanistan’da koç Constandinos Missas basının karşısına çıktı.

İlk maçların her zaman sürprizlere açık olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Yunan koç bugün bir sürprize izin vermedikleri için memnun olduğunu dile getirdi. Özellikle İzlanda gibi takımlar her zaman tehlikedir, tek bir liderleri olmayan, herkesin şut atabildiği savunmada her topa atlayan takımlara karşı oynamak zordur. Maça iyi başladık farkı da yakaladık ama konsantrasyon olarak düşünce geri gelmelerine izin verdik. İkinci yarının başında daha kısa bir beşe dönüp topu daha iyi çevirince kazanmayı başardık.

Saha içinde birçok şeyi iyi ve kötü yaptıklarından bahseden Missas şunları söyledi:

Eğer top kaybı sayınız 10’un üzerine çıkarsa sorun var demektir. 10 iyi bir sayı ve hazırlık maçlarında çok kez biz bu sayının civarında kalmayı başardık. Bugün yaptığımız 20 top kaybı çok yüksek. Şanslıydık ki kalite olarak çok daha iyi bir takımız.

Cumartesi oynanacak Fransa maçı ile ilgili de konuşan Koç Missas şöyle konuştu:

Fransa maçı çok çok zor olacak. Hem bireysel olarak hem de takım oyunu olarak iyi bir takıma karşı oynayacağız. Topu içeriden dışarıya iyi döndürmemiz gerekiyor. Bunu başarabilirsek kazanırız. Başarabilecek miyiz cumartesi akşamı göreceğiz. 

Can Uluğtekin

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir