TB ÖZEL | Furkan Korkmaz: ”Cedi ile NBA’de rakip olmak çok heyecanlı olacak”

Röportaj: Mert İşleyen, TrendBasket


Türkiye’nin EuroBasket 2017’de önemli kozlarının başında gelen Furkan Korkmaz grup sürecinin başlamasına bir gün kala TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

Bobby Dixon’ın sakatlığı sonrasında sayı konusunda sorun yaşayacağımız malum. Bu sorunu en az hasarla nasıl atlatabiliriz?

”Bobby Dixon bizim takımın çok önemli bir parçasıydı. Turnuvaya belki saatler kala oynamayacağı belli oldu. Bobby oynayacak diye bekliyorduk. Takımda herkes genç ve başarıya aç oyuncularımız var. Skor olarak her gün belli oyuncular sahaya çıkacaktır. Burada önemli olan gün gün destek verip Bobby’nin eksikliği kapatmak olacak.”

Hazırlık döneminde skor üretme anlamında iyi bir performans gösterdin. Şimdi Dixon da kadrodan çıkarıldı. Takımın skor anlamında sırtlama konusunda ne düşünüyorsun?

”Ben eskiden sadece skor atmayı düşünen bir oyuncuydum. Ama a takımda rolüm değiştikten daha sorumluluk alan bir oyuncu olduğumu hissetmeye başladım. Çok yönlü bir oyuncu olmaya çalışıyorum. Takımın neye ihtiyacı varsa o konuda destek vermeyi düşünüyorum.” 

Letonya ile aynı gruptasınız ve burada NBA’de kendini gösteren Kristaps Porzingis ile karşı oynayacaksınız. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

”Her maç bizim için ayrı bir sınav olacak. Porzingis de buraya gelen önemli oyunculardan birisi. Her maç bizim için çok önemli. Tabii ki benim için de çok önemli olacak.”

Turnuva bitiminden neredeyse 1.5 ay sonra Cedi Osman ile NBA’de karşılaşacaksınız. Bu heyecan yaratıyor mu?

”Cedi ile zaten çok yakınım. Saha dışında çok şey paylaşıyoruz. Ailelerimiz görüşüyor. Onunla Amerika’da karşı karşıya oynamak çok heyecanlı olacak. Ona sorsak da aynı şeyi söyleyecektir.  Onunla altyapıdan bu yana karşılıklı  ve beraber oynadık. Çok heyecanlı olacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Potanın Perileri’nin, Litvanya maçı aday kadrosu belli oldu

Potanın Perileri'nin FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde oynayacağı Litvanya maçı aday kadrosu açıklandı. FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde E grubunda mücadele eden milli...

Bitci Teknoloji, Türkiye Basketbol Federasyonu ana sponsoru oldu

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Bitci Teknoloji arasında bugün bir sponsorluk anlaşması imzalandı. Toplantıya TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ile Bitci Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar...

Furkan Korkmaz en az iki hafta yok #NBA

NBA'deki temsilcilerimizden Furkan Korkmaz, sakatlığı nedeniyle en az iki hafta forma giyemeyecek. Geçtiğimiz gün oynanan Cleveland Cavaliers maçında sakatlık geçiren Furkan Korkmaz'ın durumu belli oldu....