Çekişmeli geçen maçta Muratbey Uşak, PAOK’u yenerek üçüncü galibiyetini elde etti! #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde dokuzuncu hafta devam ederken; C grubunda yer alan temsilcimiz Muratbey Uşak, sahasında PAOK’u konuk etti. Çekişmeli geçen maçta temsilcimiz, PAOK’u 78-77 ile geçmeyi başardı.

Muratbey Uşak’ın ilk beşi: Zach Auguste- Ali Kavaklıoğlu- D’Angelo Harrison- Shaquielle McKissic- Rolands Freimanis

PAOK’un ilk beşi: Antonis Koniaris- Brandon Taylor- Nenad Miljenovic- Jordan Sibert- Keith Clanton

Karşılaşmanın ilk sayıları D’Angelo Harrison’dan gelirken; ilk dört dakika iki takımın karşılıklı basketleriyle 6-6‘lık skorla geçildi. Sonraki bir dakikada 6-0‘lık seri yakalayan PAOK, 12-6 öne geçti. Sonrasında hücumda tıkanan taraf PAOK oldu ve Muratbey Uşak, çeyreğin sonuna iki dakika kala Harrison ile üçlüğü buldu ve skoru eşitlemeyi başardı (14-14). Çeyreğin son bölümünde ise takımlar karşılıklı basketler bulurken Muratbey Uşak, ilk on dakikayı Hakan Demirel’in son saniyede bulduğu uzak mesafe üçlüğüyle 21-18 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte ilk sayılar Glyniadakis ile PAOK’tan gelirken Harrison, ikinci üçlük isabetini bularak skoru 24-20‘ye getirdi. Telsilcimiz, Freimanis’den gelen iki sayılık basketle farkı altı sayıya çıkartırken PAOK erken bir mola aldı. PAOK, moladan 5-o‘lık bir seriyle geri dönerken bu kez mola alan taraf Muratbey Uşak oldu (25-26). Mola dönüşünde temsilcimiz, Berkay Candan’ın iki sayılık ve Hakan Demirel’in üç sayılık basketleriyle beş sayılık seri yakaladı fakat PAOK’ta üst üste iki üçlük isabeti bulan Tsochlas ikinci çeyreğin yarısında skoru tekrar eşitledi (31-31). Freimanis ile bulduğumuz dört sayının ardından skor anlamında oldukça sessiz geçen dakikalar Auguste’un iki sayılık basketiyle sona erdi (37-31). İlk yarının bitimine bir dakika kala Muratbey Uşak 39-31‘lik skorla maçtaki en büyük farkı yakalasa da ikinci çeyrek, PAOK’tan Sibert’in üçlüğüyle son buldu. (39-36)

fiba.com
fiba.com

Üçüncü çeyreğin başında 11-2‘lik skorla oyuna ağırlığını koyan Muratbey Uşak, farkı çift hanelere çıkardı. (50-38) Çeyreğin büyük bölümü karşılıklı basketlerle geçilirken son bölümde Bryant, Sibert ve Tsochlas ile üst üste sayılar bulan PAOK 7-0‘lık bir seri yakaladı ve farkı beş sayıya kadar indirdi. (62-57)

Son on dakika karşılıklı fauller ve serbest atışlarla başlarken PAOK 8-2’lik seri ile öne geçmeyi başardı. (66-67) Çeyreğin büyük bölümü karşılıklı serbest atışlar ve basketlerle geçilirken son bölüm oldukça çekişmeliydi. Peiners’in üst üste attığı dört sayı ile 77-75 öne geçen taraf PAOK olsa da D’Angelo Harrison üçlüğü buldu. (78-77) PAOK, geri kalan 28 saniyede serbest atışlardan yararlanamazken temsilcimiz Muratbey Uşak, 78-77‘lik skorla galibiyete uzandı ve C grubundaki üçüncü zaferine ulaştı.

Geri1 of 3

Çekişmeli geçen karşılaşmada Muratbey Uşak, PAOK’u yenerek üçüncü galibiyetini elde etti!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler