NBA’de ter döken milli yıldızımız Cedi Osman, en dominant oyuncu tartışmalarına katıldı ve tercihini LeBron James’ten yana kullandı.

Dün akşam Maçkolik’in Instagram canlı yayınına konuk olan Cedi Osman, çeşitli konularda açıklamalarda bulunurken tarihin en dominant oyuncusunun LeBron James olduğunu söyledi.

Cedi’nin açıklamaları şu şekilde:

“Bugün iki bölüm daha çıkıyor, çok heyecanlıyım. Çok güzel belgesel omuş bence. Ben her zaman o tarz belgeselleri çok seviyorum. LeBron’un da belgeseli vardı, Iverson’ın vardı, Vince Carter’ın vardı. Bu tarz şeyleri izlemeyi çok seviyorum. Bizim için de herkes için de çok güzel bir tecrübe. O dönemki basketbol çok farklı. 80’ler ve 90’ları çok bilmiyorum ama yani bu dönemle arasında dağlar kadar fark var. Ama izliyorum. The Last Dance’te görüyorum. Detroit ile Chicago ile arasındaki maçları izliyorum, Jordan’a çektirdiklerini görüyorum. Bana çok şey kattı şu ana kadar.

Belgeseldeki ilk 4 bölümde Jordan, ego bir kenara sonuçta takımın en iyi oyuncusu o anda ve insanlar ona çok saygı duyuyor ve hiçbir şekilde mağlubiyeti kabul etmeyen biri. Bunu LeBron’da da gördüm. Çalışma etiği ve hırs. İkisinde de var. Bu belgeselde daha iyi görme şansına sahip oldum. İkisini bu konuda birbirine çok benzetiyorum.

Kobe’nin kaybı bütün basketbol camiası için büyük bir şok. İnsanlar, özellikle buradakiler buna alışabilmiş değiller. Herkesin canını yaktı bu. Ama umarım onun hakkında da güzel bir belgesel çıkar.”

Bu açıklamaların devamında kendisine sunulan seçenekler arasından tercihler yapan Cedi’nin tercihleri şöyle:

– LeBron mu, Jordan mı?

“Bu soruyla herkes karşılaşıyor. Ben Jordan’ın yaptıkları gerçekten inanılmaz buluyorum ama LeBron demek istiyorum. Çünkü bir sene beraber onunla oynadım ve şu anda 35 yaşındayken yaptıkları gerçekten inanılmaz. Bana göre gelmiş geçmiş en dominant oyuncu LeBron. Jordan da majesteleri ama tabii. Ben LeBron demek istiyorum, ikisi de çok benzerler.”

– Joker mi, Darth Vader mı?

“Hem ismimden hem de nickname’mimden dolayı vader demek istiyorum.”

– Messi mi, Ronaldo mu?

“Messi diyeceğim. Çok futbol takip eden biri değilim. Küçüklüğümden beri Barcelona’yı seyrettiğim için Messi diyorum.”

– Ölümlü Dünya mı, Cinayet Süsü mü?

“İkisini de izlemedim. Cinayet Süsü buradaki Netflix’te yok. Ama eğer bir film seçmem gerekecekse 7. koğuştaki mucize diyebilirim. Çok güzel film.”

– NBA mi, Euroleague mi?

“NBA demek istiyorum. İki yerde de oynadım. NBA basket olarak bana daha fazla uyuyor. Oynama tarzım ve stilimden dolayı NBA diyorum.”

– Bruno Mars mı, Kendrick Lamar mı?

“Moduma göre değşiyor. Spor yaparken Lamar tarafına kayıyorum. Kafa dağıtmak istediğim zaman Bruno Mars dinliyorum.”

– Buffon mu, Neuer mi?

“Buffon demek istiyorum. Bir kere karizma. Efsane yani. Kaleci dendiğinde direkt aklınıza Buffon gelir.”

– League of Legends (LOL) mı, PUBG mi?

“LOL tabii ki de. LOL’ü uzun zamandır oynuyorum bir de zaten ekibimle beraber de LOL ve twitch ile alakalı planlarımız olduğu için LOL diyorum.”

– Klopp mu, Mourinho mu?

“Jürgen Klopp gerçekten inanılmaz başarılı bir antrenör. Liverpool ve Dortmund’da yaptıkları inanılmaz. Mouyrinho’yu çok severim. Egosuyla çok farklı bir adam. Ama tabii ki de Klopp da gerçekten üst düzey bir hoca.”

– New York mu, Los Angles mı?

“Los Angeles diyorum çünkü havası farklı. Çok güzel. Bir de Los Angeles, sahil, hava güzel, atmosfer güzel.  O yüzden Los Angeles.”

– Kuru fasulye mi, taze fasulye mi?

“Kuru çok sevmem o yüzden taze fasulye.”

– LeBron’un ayağına basmak mı, maç sonu üçlüğünü kaçırmak mı?

“LeBron’un ayağına basmayı tercih ederim. Maç kaybetmeyi sevmem. Nefret ederim kaybetmekten.”


Kaynak: Maçkolik

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir