Son topu kullanmayacağını öğrenen Scottie Pippen oyuna girmeyi reddetmiş #NBA

Chicago Bulls’un ve NBA tarihinin en önemli oyuncularından olan Scottie Pippen, son topu kullanmayacağını öğrenince oyuna girmeyi reddetmiş.

1993-94 sezonunda Michael Jordan’dan yoksun bir şekilde mücadele eden Chicago Bulls’un Jordan yokluğundaki saha içi lideri Scottie Pippen, Doğu Konferansı final serisindeki bir maçta son top kendisine çizilmeyince oyuna girmeyi reddetmiş.

ESPN’den Ian O’Connor’a açıklamalarda bulunan o sezonki takımın mensubu olan Scott Williams, durumu izah etmiş ve karşılaştığı en şaşırtıcı anlardan biri olduğunu söylemişti.

1994’te ilgili maçın haberini yapan New York Times’tan Ira Berkow, Pippen’ın son top Toni Kukoc’un üzerine çizildiği için oyuna girmeyi reddettiğini yazmıştı. Maç sonunda Phil Jackson ise “Son pozisyonda Scottie, çizdiğimiz sete dahil değildi. Bu yüzden Scottie sahaya girmek istemediğini söyledi. Bu konu hakkında daha fazla konuşmak istemiyorum.” açıklamasını yapmıştı.

O sezon Jordan’dan yoksun bir şekilde mücadele eden Bulls, Pippen liderliğinde sezonu götürmüş ve NY Knicks’e Doğu Konferansı finalinde elenmişti.


Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler