Carmelo Anthony: “Milicic’in önce seçilmesi beni yaralamıştı” #NBA

NBA tarihine iz bırakmış isimlerden biri olan ve şimdilerin kıymetli veteranı Carmelo Anthony, 2003 NBA Draft’ı ve Milicic hakkında konuştu.

2003 NBA Draft’ında üçüncü sıradan seçilen Carmelo Anthony, ikinci sıradan seçilen Darko Milicic’in kendisinden önce seçilmesini hüsranla karşıladığını belirtti. Melo, Pistons tarafından seçilmeyi beklerken bu durumu yaşamış olmanın kendisinde nasıl bir etki bıraktığını ve verdiği tepkiyi ifade etti.

Melo’nun konu hakkındaki açıklamaları şöyle:

“Bu durum beni yaralamıştı… Hayal kırıklığı yaşıyordum. ‘Kahretsin! Neden ben? Neden sürekli hayal kırıklığına uğruyorum? İşlerim asla doğru gitmiyor. Neden beni seçemediler?’ diyordum. Bu durum beni bir süre mahvetti. Mahvoldum. Neden? Neden bu benim başıma geliyordu? Devamlı kendimi sorguluyordum. Philadelphia’ya geldim, sizinle görüştük. Bana bir sürü boktan şeyler söylendi ve gerçekleşmedi. O dönemde hayal kırıklığına uğramaya çok alışmıştım ve sonunda bir konuda ön sıralarda olduğumu düşünmüştüm ama sonra daha büyük bir hayal kırıklığının beni beklediğini gördüm.”

Lig tarihinin seçkin draft sınıfı 2003’te LeBron James’in ardından ikinci sıradan seçilen Darko Milicic, seneler geçtikçe silik bir profil haline geldi. Carmelo ise lig tarihine iz bırakacak skorer performanslarıyla izleyenleri büyülemiş, takımlarına liderlik etmiş ve süper yıldız haline gelmişti.

O yıl Chris Bosh dördüncü, Dwyane Wade beşinci, Kirk Hinrich yedinci, David West 18., Boris Diaw 21., Kendrick Perkins 27., Leandro Barbosa ise 28. sıradan draft edilmişti. Lig tarihine geçen bu draft’ın en başarısız ismi ise Melo yerine tercih edilen Milicic olmuştu.

Pistons tarihinin unutulmaz isimlerinden Tayshaun Prince ise bu durumu özetler nitelikte bir açıklamada bulunmuş ve Milicic yerine Melo’yu seçseler dört şampiyonluk daha kazanabileceklerini söylemişti.

Milicic ise başarısızlıklar ve hayal kırıklıklarıyla geçen NBA kariyerinin ardından kısa süreli kick boks ve çiftçilik macerası yaşamış, seneler sonra Novi Sad ile basketbola dönmüştü. Burada da hayal kırıklıklarını ardında bırakamayan Darko Milicic, o dönem Sırbistan Dördüncü Liginde boy gösteren takımıyla çıktığı ilk maçında omzundan sakatlanmıştı.

Milicic, NBA’de 2004 yılında şampiyonluk yaşasa da hiçbir zaman iyi bir performans ortaya koyamadı ve 11 sezonluk NBA kariyeri koca bir hayal kırıklığı olarak hafızalara kazındı.


Kaynak: GQ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler