Pau Gasol: “Kendimi Barcelona’dan başka bir takımla hayal edemiyorum” #EuroLeague

FC Barcelona tarihinin simge oyuncularından olan ve geleceği merak edilen Pau Gasol, önemli açıklamalarda bulundu.

Gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Pau Gasol, emekliliğe dair henüz herhangi bir karar vermediğini söyledi. Bu olasılığın halen konuşulduğunu ifade eden Pau, kardeşi Marc Gasol hakkında da konuştu.

Pau’nun açıklamaları şöyle:

“Avrupa’da başka bir takımın formasını giyerken kendimi hayal edemiyorum. Bu bana hiç mantıklı gelmiyor. Bu kararı ailemle beraber vereceğiz. Bu sporu çok seviyorum ve çok uzun süredir hayatımın bir parçası. Basketbolun yerini doldurmak gibi bir ihtimalim de yok. Tokyo Olimpiyatlarından sonra kendime zaman ayırıp her şeyden uzaklaştım. Eğer oynamaya devam edersem vücudumu da riske atmış olacağım, bunu biliyorum çünkü çok uzun zamandır oynuyorum. Oynamanın artılarını ve eksilerini görebiliyorum. Aile olarak çok stabil bir hayatımız olmadı. Bazı günler antrenman yapmak istiyorum fakat bazı günler içimden gelmiyor.

Marc şu an çok kişisel bir dönem yaşıyor. Kendi kararlarını verebilecek özgürlüğü hak edecek kadar çok çalıştı. Diğerlerinin ne istediğini kontrol edemiyoruz. Ancak kariyerlerimizin son döneminde biz bu kararı verebildiğimiz için memnunuz. Marc benden beş yaş daha küçük. Ben de emekliliği düşünüyorum. Birbirimize her zaman destek olacağız. Girona’da nasıl bir performans gösterecek bilemiyorum. Girona’da olduğu için çok mutlu. Ben de kulüpte yardımcı başkanlık yapıyorum, Marc kulübün başkanı.”

FC Barcelona Koçu Sarunas Jasikevicius, emeklilik kararının yalnızca Gasol tarafından alınabileceğini ve şu an birincil önceliklerinin tecrübeli oyuncu olmadığını söylemişti.


Kaynak: MARCA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler