#BSL Fatma Şahin: ”Gaziantep Basketbol’a her türlü desteği vereceğiz”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kayyum atanan Gaziantep Basketbol’un geleceği ile ilgili oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ile bir basın toplantısı düzenleyen ve Fatma Şahin, birkaç gün önce Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu ile görüştüğünü ifade ederek Türkoğlu’nun Gaziantep Basketbol’u himayeleri altına almak istediklerini belirttiğinin altını çizdi. Gaziantep Basketbol’un Avrupa’da mücadele etme hakkı olduğunu anımsatan Şahin, takımı sahiplenip tam anlamıyla şehrin sembolü haline getireceklerini dile getirdi.

Fatma Şahin’in açıklamalarından satır başlarını haber metninin devamında bulabilirsiniz.

”Valimiz bu takımın şehir takımı olması için her türlü hukuki altyapının hazırlanmasını ve şehrin takıma sahip çıkması gerektiğini söyledi. Kendisinin de girişimleriyle söz konusu şirkete ayrı bir kayyum atandı çünkü altı ortaklı bir ticaret şirketi üzerinde oluşmuş bir takım. Kayyumlarla yaptığımız görüşmeler sonucu hemen Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı’nı aradık. Hidayet Türkoğlu’na da şehrin bu takıma sahip çıkacağını söyledik. Onlar da takımı kura çekimine dahil etti. Şimdi inşallah bu takımın şehrin takımı olması konusunda hem hukuki düzenlemeleri hem de sponsorlukları alıp, onları geldikleri noktadan daha yukarılara çıkaracak şekilde her türlü desteği vereceğiz. Böylece takımımız kurtulmuş oldu, kentimize hayırlı olsun.”

2 YORUMLAR

  1. İçi boş vaatler veriliyor. Sonra da şehrin ileri gelenleri takıma sahip çıkmadı diye kestirip atarlar. Bu sene SBL alt sıraları rezil takımlardan oluşacak…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler