Ömer Faruk Yurtseven, milli takımla ilgili açıklama yaptı

Ömer Faruk Yurtseven, milli takımla ilgili çıkan haberler hakkında açıklama yayımladı.

Yakın zamanda Ömer Faruk Yurtseven hakkında çıkan haberler gündemdeki yerini almıştı. 24 yaşındaki milli oyuncunun, izinsiz olarak milli takım kampına katılmadığı ve 2023 Dünya Kupası Elemeleri ile EuroBasket 2022’de yer almayacağı iddia edilmişti. Bu doğrultuda Ömer Faruk, resmi Twitter hesabından bir açıklama paylaştı.

“Sevgili sporseverler,

Medyada çıkan ve tek bir kişinin bile beni arayıp sormadan yazdığı “milli takım kampına izinsiz katılmadığım” haberlerini okuduğunuz şu günlerde haberlerde eksik kalan parçaları bizzat benden duymanızı istedim.

Söylediklerimi bir habere verilen yanıt olarak okumak yerine öznesine kendinizi koyduğunuzda çok daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum. Ben bu turnuvaya katılmamış olabilirim ama Olimpiyat Oyunları’nda da, Dünya Şampiyonası’nda da çağrılmam durumunda koşa koşa gideceğimi en iyi bilenler de yine beni tanıyan hocalarım, yöneticilerim ve arkadaşlarım. 

Milli takım meselesiyle ilgili şu an kampta her biri çok yakın arkadaşım olan ağabeylerim ve kardeşlerimin başarısından başka bir gündemim yok. Onlara da büyük bir haksızlık bu polemik. 

Avrupa’nın basketbol ülkeleri başta olmak üzere Amerika Milli Takımı’nda da NBA oyuncularının zaman zaman milli formayla buluşup zaman zaman takım arkadaşlarını uzaklardan destekliği bir basketbol hakikatidir.

Ömer Faruk Yurtseven olarak U16, U18, U20 ve A Milli Takım kategorilerinde defalarca gururla taşıdığım Türk milli takım formasına medya manipülasyonuyla küsecek değilim.

Takımdaki inanılmaz yetenekli arkadaşlarım, başarıları tartışmaya kapalı hocam, NBA kariyeri başarılarla dolu federasyon başkanım başta olmak üzere malzemecisinden fizyoterapistine kadar tüm takıma Dünya Kupası Elemeleri ve Avrupa Şampiyonası’nda başarılar diliyorum.

Madalya yolunda Miami’de sizleri çocuklar gibi izleyecek bir taraftarınız olduğunu biliyorsunuz.

Ömer Faruk Yurtseven.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler