Britanya Basketbol Ligi’ne önemli yatırım!

Britanya Basketbol Ligi, Amerika merkezli bir şirket tarafından büyük bir yatırım aldığını duyurdu.

Britanya Basketbol Ligi(BBL), Miami merkezli ‘777 Partners’ isimli şirketten ligin %45 hisseleri karşılığında 7 milyon sterlinlik bir yatırım aldığını açıkladı. Aynı şirket 2020 yılında da lig organizasyonlarından London Lions’ı bünyesine katmıştı.

Şirketin birincil hedefleri arasında lige bir CEO atamak ve taraftar deneyimi ile yayın ürünlerinin kalitesini geliştirmek için yeni teknolojileri uygulamaya koymanın bulunduğu gelen bilgiler arasında. Ayrıca maç salonlarının ve antrenman alanlarının geliştirilmesinin de öncelikler arasında olduğu söyleniyor. Bunun yanı sıra, gelecek beş sene içinde lige yeni ve yüksek kaliteli dört takımın kabul edilmesi planlanıyor.

BBL Yönetim Kurulu Başkanı Sir Rodney Walker organizasyonun yeni partnerleriyle ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Vizyonumuzu paylaşan tutkulu yatırımcılar olarak 777 Partners’ın iş ortağı rolüyle aramıza katılmasından heyecan duyuyoruz. Bu önemli sermaye desteğiyle beraber artık organizasyon olarak hedeflediğimiz büyük emellerin peşinden daha rahat gidebileceğiz. Basketbol sporunun bu ülkede sahip olduğunu bildiğimiz büyük potansiyelini ortaya çıkarabildiğimiz için bundan daha fazla mutlu olamazdık.”

9 İngiliz ve bir İskoç takımı olmak üzere toplamda 10 takımın mücadele ettiği Britanya Basketbol Ligi 29 Ekim’de yeni sezonuna başlangıç yapmıştı. Leicester Riders şu an 6-0’lık sezon derecesiyle ligin zirvesinde bulunuyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler