Britanya Basketbol Ligi, salary cap uygulamasını kaldırıyor

Britanya Basketbol Ligi, salary cap’e son veriyor.

Britanya Basketbol Ligi, ligde süregelen salary cap uygulamasına son verileceğini açıkladı. Ligde yer alan takımlar 2022-23 sezonuyla birlikte herhangi bir ücret kısıtlamasına tabi olmadan harcama yapabilecekler.

BBL’de her takım için yıllık yaklaşık 250 bin pound civarında bir maaş bütçesi sınırı vardı. Takımların en yüksek ücreti ödediği iki Britanyalı oyuncu bu bütçenin dışında bırakılırken, takımlar geride kalan oyuncularına yılda toplam en fazla 250 bin pound maaş verebiliyordu.

BBL tarafından yapılan açıklamada, kararın ligde yer alan kulüpler tarafından ağırlıklı olarak desteklendiği belirtildi. Öte yandan Britanya Basketbol Ligi bu kararı, organizasyonun asıl hedefi olan Avrupa’daki elit liglerden birisi olma doğrultusunda sıradaki adımı olarak görüyor ve ligde yer alan takımların Avrupa’daki üst düzey organizasyonlarda mücadele ettiğine inanıyor.

Britanya Basketbol Ligi’nde yer alan London Lions ve Leicester Riders bu sezon Avrupa’da mücadele edecek. Lions, 7DAYS EuroCup’ta, Riders ise Basketbol Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde boy gösterecek.

https://twitter.com/BBLofficial/status/1545332356550201344

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler