Bir süredir antrenörlük yapamayan Dusko Vujosevic’in yeni takımı belli oldu

Avrupa basketbolunun önemli başantrenörlerinden biri olan 60 yaşındaki Karadağlı Dusko Vujosevic, gelecek sezon Romanya Ligi ekibi Cluj’u çalıştıracak.

Sağlık sorunlarından tam olarak kurtulamayan Dusko Vujosevic, biraz değişik bir görevle Cluj’da çalışacak. Vujosevic’in koordinatör antrenör rolünde de aktif olacağı ve sağlık sıkıntıları yaşadığı dönemlerde takımı yönetmek için Mihai Salvasan ve Branko Cuic’in devreye gireceği belirtiliyor.

Partizan’da birçok yıldız yetiştiren ve kulübe önemli başarılar kazandıran Vujosevic, kulüp takımı bazında son olarak 2015/2016 sezonunda Fransız ekibi Limoges’u çalıştırmıştı. Vujosevic, son dönemde Bosna Hersek A Milli Takımı’nda görev yaptı.

Yakın geçmişti sağlık sorunları sebebiyle takım çalıştıramayan Dusko Vujosevic, böbrek ameliyatı olmak için geçtiğimiz ay İstanbul’a gelmişti. Vujosevic, uzun süredir şeker hastalığıyla mücadele ediyor.

Cluj ile bir yıllık sözleşme imzalayan Dusko Vujosevic, bu sözleşmeyi imzalamasında Cluj forması giyen eski oyuncusu Aleksandar Rasic’in olumlu görüşlerinin etkili olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler