Dusko Vojosevic: “Bir Belgrad takımının #EuroLeague A lisansı alacağı sözü verildi”

Partizan’ın efsane koçu Dusko Vujosevic, Euroleague Basketball’un Belgrad takımlarından birinin EuroLeague A lisansı alacağı sözünü verdiğini söyledi.

Sırbistan merkezli medya organı Nova.rs’ye konuşan efsane koç Dusko Vujosevic, Euroleague Basketball CEO’su Jordi Bertomeu’nun bir Belgrad takımının EuroLeague A lisansı alacağının sözünü verdiğini söyledi.

Vujosevic’in açıklamaları şöyle:

“Bertomeu, bir sonraki sezonun (2021-22) başından itibaren Belgrad takımlarından birinin A lisansı alacağı sözünü verdi. FIBA’nın Avrupa basketbolunda tekrar güç kazanmaya çalıştığı zaten görülüyor. FIBA, en büyük yarışmayı kaybeden şemsiye şemasına sahip bir organizasyon. Avrupa basketbolunun şu anki durumda olmasının en büyük sebeplerinden birisi de ne yazık ki bu. Partizan, FIBA’ya geçmek için çok ciddi bir teklif oldu. Ancak bu durumda, Kızılyıldız EuroLeague’den A lisansı alacaktı. Partizan da bunun önüne geçmek ve Avrupa’nın en kaliteli organizasyonda rekabet etmeye devam etmek istedi. Partizan, geleneksel olarak EuroLeague’e ait bir takım.”

Partizan EuroLeague’e alınması dedikoduları ayyuka çıkmış, Basketball CL’ye katılma konusu gündeme gelmiş ancak 7DAYS EuroCup’ta devam etme kararı almıştı.


Kaynak: Nova.rs

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler