Satoransky önderliğinde Çekya galip! | #EuroBasket2017

C Grubunun bugünkü son maçında Çekya, Satoransky ve Hruban’ın etkili oyunu ile zayıf rakibi Romanya’yı 68 – 83 mağlup etti.

Romanya ilk beşi: Mandache, Paliciuc, Baciu, Moldoveanu, Kuti 

Çekya ilk beşi: Satoransky, Hruban, Bohacik, Kriz, Peterka

Çeyrek ortasına kadar kısır geçen ilk anlarda maçın ilk basketi çeyrek bitimine 8.28 kala Kriz’den geldi ve maçın ilk 5 dakikası karşılıklı üçlükler ile 7 – 10 Çekya lehine geçildi. Kriz ve Satoransky’nin basketleri ile farkı 6’ya kadar çıkaran Çekya, çeyrek bitimine 3.39 kala başlayan Romanya’nın 8 – 0‘lık serisine engel olamadı. Çeyrek sonu Vlad Moldoveanu ve Jakub Sirina’nın karşılıklı basketleri ile geçerken, çeyrek Romanya lehine sonuçlandı.

İlk çeyrek gibi kısır başlayan ikinci çeyrekte açılışı Romanya lehine Calota-Popa yaptı. Karşılıklı sayılarla geçilen çeyrek, çeyreğin bitimine 4.25 kala Çekya molası ile duraksadı. (30 – 28) Mola dönüşü Çekya, Satoransky ile üçlüğü buldu. Karşılıklı basketlerle geçilen çeyreğin son demlerinde Çekya üstünlüğünü korumayı başardı ve soyunma odasına 38 – 40 önde gitti.

TrendBasket
TrendBasket

Üçüncü çeyreğe 8 – 0‘lık seri ile başlayan Çekya, rakibine çeyrek bitimine 8.15 kala mola aldırdı. Mola dönüşü 2 dakikayı aşkın süre sayı bulunamazken, bu suskunluğa Çekya cephesinden Vojtech Hruban son verdi. Çeyreğin ilk yarısına nazaran daha hareketli geçen çeyreğin ikinci yarısında, Moldoveanu ile maçta kalmaya çalışan Romanya, Hruban ve Satoransky’e engel olamadı. Çeyrek ise 47 – 62 Çekya üstünlüğü ile tamamlandı.

Son çeyrek Hruban’ın üçlüğü ile açılırken, Moldoveanu cevabı maç bitimine 8 dakika kala verdi. Paliciuc’un basketleri ile maça ortak olmaya çalışan Romanya, kolay atışlardan yararlanamayıp top kayıpları yapınca maçta kalma arzusu sekteye uğradı. Maçın son 5 dakikasına Çekya’nın 57 – 70‘lik üstünlüğü ile girilirken Satoransky ve Hruban etkili oyunlarına devam ettiler. Maçın son iki buçuk dakikasına sayı bulamadan giren Romanya, bu şanssızlığını Nicolescu’nun üçlüğü ile kırarken; Satoransky ve Hruban’ın sayılarına engel olamadı. (60 – 78) Maçın son dakikasına 6 – 0‘lık seri ile giren Romanya’nın serisine Kyzlink’in serbest atışları son verdi. Son saniyede de sayı bulan Çekya, maçı 68 – 83 kazanarak turnuvayı galibiyetle açtı.

Geri1 of 2

Satoransky önderliğinde Çekya galip!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler