Bazı Suns çalışanları Robert Sarver’ın eşinden rahatsız edici mesajlar almış

Robert Sarver cephesinde bir gelişme daha oldu.

Irkçılık, cinsel taciz, kadın düşmanlığı yapmasıyla gündeme gelmesinin ardından konu bir üst basamağa taşındı. Hakkında NBA tarafından soruşturma başlatılan Robert Sarver olayında şimdi de eşi Penny Sarver devreye girdi. Phoenix Suns’ın neredeyse 70’ten fazla mevcut ve eski çalışanıyla yapılan röportajlardan çıkan sonuçlara Penny Sarver tepki gösterdi.

Bazı Phoenix Suns çalışanları, Sarver’ın eşinden rahatsız edici mesajlar aldıklarını öne sürdüler. Yaşanan olayların ardından ne kadar hayal kırıklığına uğradığını ve incindiğini paylaşmak için birkaç kişiye ulaşmaya çalıştığını söyleyen Penny Sarver, attığı mesajlarda kimseye göz dağı vermeye çalışmadığını söyledi.

Ancak mesajın diğer ucundaki kişiler durumun böyle olmadığını söylüyor. Eski bir kulüp çalışanı aldıkları mesajla ilgili olarak, “Bunu bir tehditten başka nasıl yorumlayacağımı bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir başka eski çalışan ise kendisine şöyle başlayan bir mesajın ulaştığını söyledi: ”Eşim hakkında böyle gerçek dışı şeyler söylemeniz beni çok üzdü. Olanları yorumlama şekliniz gerçeklerden çok uzak. Ailemin hayatını mahvediyorsunuz. Bunun için teşekkürler.”

Diğer mesajda ise ”Çok yalancısın. Yalanlarınla ​​kocamı, ailemi ve çocuklarımı mahvettin.” şeklinde.

Gerginliğin daha da arttığı soruşturmada kulüp çalışanlarından biri kendilerine gelen mesajdan rahatsız olduklarını ancak yılmayacaklarının altını çizdi. Deneyimleri hakkında yetkili kişilerle konuşmaya daha da cesaretlendiklerini sözlerine ekledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler