NBA, Robert Sarver hakkında soruşturma başlattı

Phoenix Suns yönetici ortağı Robert Sarver NBA’in gündeminde yer alıyor.

60 yaşındaki iş adamı hakkında yapılan birtakım suçlamalar basketbol gündemine zirveden girdi. Phoenix Suns’ın yönetici ortağı olan Robert Sarver’ın kadın düşmanlığı ve ırkçılık yaptığı,  çalışma ortamının toksikleşmesinde başrolü oynadığı iddiaları yer alıyor.

Hakkında çıkan bu suçlamaların arkasının boş olmadığı da bir kesim tarafından bir bir doğrulanıyor. Suns’ın eski çalışanlarından David Bodzin’in bizleri 2013 senesine götüren ”Robert Sarver insanların önünde pantolonumu aşağı çekti” açıklaması bunlardan sadece bir tanesi.

Robert Sarver’ın 17 senelik görev süresinde 70’den fazla mevcut ve eski çalışanla yapılan röportajlardan da bir kesit şöyle: ”Yetkili birisi gelip Phoenix’te neler olup bittiğini araştırsa dehşete düşer.”

Bunların yanında cinsel tacize de adı karışan Robert Sarver hakkında NBA soruşturma başlattı. Geride bıraktığımız Ekim’in son haftasında Phoenix Suns tarafından konuyla ilgili bir bildiri yayınlanmıştı. Sarver’ın ırkçılık ve cinsiyetçilik yaptığının farkında olduklarını yazılı açıklamalarında söylemişlerdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler